Wpis z mikrobloga

Jak to jest z chmieleniem whirlpool? Zamierzam robić DDH DIPA New England i znalazłem fajną recepturę, która zawiera chmielenie whirlpool. Ma ktoś jakiś poradnik/artykuł/cokolwiek co pomogłoby mi ogarnąć jak to zrobić tak żeby to miało sens?

#piwo #piwowarstwo
  • 7
  • Odpowiedz
@olcayn: Nie wiem na ile to poprawne, ale ja zawsze wrzucenie chmielu po wyłączeniu palnika nazywałem porcją na "flame-out", natomiast hop-stand/whirlpool - wrzucenie chmielu w temperaturze 77-82C.
Nie wyłoże naukowej teorii dlaczego w takich temperaturach, ale kiedyś czytałem sprawozdanie z badania/eksperymetu dot. intensywności aromatów chmielowych pochodzących z whirlpoola vs. pochodzących z chmielenia na zimno i dla tego eksperymentu przyjęto temp. whirlpoolowania na 78C. Łopatologicznie zapamiętałem to mniej więcej w ten sposób, że taka temperatura to złoty środek w którym jesteśmy daleko od wrzenia (izomeryzacja alfa-kwasów niska, powolna, więc nie wnosimy dużo goryczy), dzięki czemu też olejki aromatycznie nie ulatniają się z gara tak szybko jak w temp. ~100C, a jednocześnie temperatura ta jest dostatecznie wysoka, żeby olejki te mogły się efektywnie i w miare szybko rozpuszczać (bo na zimno też się rozpuszczają ale chmielenie trwa minimum 3 dni).

W owym eksperymencie wyszło, że chmielenie na zimno w świeżym piwie zawsze biło chmielenie whirlpoolowe pod względem intensywności aromatu, ale jeśli dobrze pamiętam, aromat whirlpoolowy zbliżył się do tego z chmielenia na zimno, przy zastosowaniu tej samej dawki, przy whirlpoolu trwającym ~50 minut, z ciągłym mieszaniem. Sprawę rozsądzano w ślepych testach dokonywanych przez jakąś grupę beergeeków.
Warto też dodać, że chmielenie na zimno może i da intensywniejszy aromat, ale z pewnością szybciej uleci z piwa, szczególnie w warunkach domowych - osobiście swego czasu przerzuciłem się w pełni na trwalszy whirlpool zirytowany tym, jak IPA traci na przestrzeni choćby
  • Odpowiedz
@piwowarz_pl odświeżę temat. Czyli schłodzić do ok 78 wrzucić chmiele i odczekać ok.30min?
Mam kociołek automatyczny (Brewzilla) z ramieniem do whirlpool więc nie będę miał problemu z mieszaniem.
Zastanawiam się czy podczas whirlpool zostawiać w środku chłodnicę. Chyba tak zrobię.
  • Odpowiedz