Wpis z mikrobloga

@jasiek12321: Cześć,
Tak słowem wstępu, to na mikroblogu natrafiliśmy na siebie całkiem przypadkowo, albo w zasadzie to przeglądałem mirkowisko i natrafiłem na @GrazynianJanuszanu który również był zainteresowany konstrukcją, a ja jako że już miałem MPCNC poskładane, stwierdziłem że się udzielę i pomogę czy tego chce czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co mogę powiedzieć o tej konstrukcji to ogólnie rzecz ujmując, może służyć do wszystkiego i do
@SpaloneSprzeglo: Generalnie chciałbym mieć ploter za pomocą którego będę mógł wycinać elementy w sklejce i jakiejś plexie, i ewentualnie delikatnie w auminium. Drukarkę 3D mam, więc nie będę z tej opcji korzystał. A jak sprawuje się tani laser?
@jasiek12321 a powiem nawet spoko do grawerowania drewna w sam raz, nie mówię o wycinaniu bo to nie ta liga, ale do znakowania, wypalania oznaczeń, wierszyków okolicznosciowych na pudełkach czy na blatach ze stołu czy schodach w sam raz, a to tylko 3,5W laserek 445nm.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zabudować tam 25+W laser
Na YT widziałem gości co grawerowali na lustrach - szkła nie ruszy - ale wypala tą
@jasiek12321:

Po wstępnym złożeniu mogę stwierdzić, że do amatorskich zastosowań urządzenie się sprawdza.
Coś wypalić w drewnie lub innym materiale nie ma problemu, druk3D jak relacjonuje @SpaloneSprzeglo również nie jest problemem.
To może podam kilka praktycznych spostrzeżeń:

1. Najważniejsze - Nie ma co przesadzać z gabarytami, u siebie dowaliłem 1mx1m wysokość 30cm, całkowicie bez sensu, więc trzeba będzie trochę ją zmniejszyć lub dokładniej usztywnić.
2.Podczas składania warto się przyłożyć - szczególnie