Wpis z mikrobloga

Jak co weekend pakuję sprzęt i wychodzę na miasto, zrobić fotoreportaż z życia #krakow
Na rynku ustawili się maniacy z grupy antyaborcyjnej i wywalili wielki bilboard nie po raz pierwszy zresztą, na którym widać wielkie zdjęcia ponoć płodów po aborcji. Obok 20 metrów dalej, jak zwykle radiowóz jako obstawa, gdyby ktoś chciał zbyt otwarcie pokazać co na ten temat sądzi. Podchodzę, ustawiam się i robię kilka zdjęć. Jeden #rozowypasek chowa się za plakat. Robię zdjęcie z innej strony a dziewczyna chowa się za chłopaka, który przyszedł ją osłonić przed niecnym obiektywem aparatu. Reszta głupio się śmieje. Podchodzę i pytam się, czego się boi, przecież stoi w centrum wielkiego miasta i wszyscy mogą zobaczyć jak wygląda, więc czemu boi się zdjęcia, przecież w aparacie nikt jej krzywdy nie zrobi. Moja 3 letnia córka idąc na spacer musi oglądać takie rzeczy, a kobitka trzymajaca plakat boi się pokazać swoją twarz. Wstydzi się swoich poglądów? No przecież jak ma odwagę pokazać tak drastyczne zdjęcia na które mogą patrzeć małe dzieci chodzące po rynku to czemu boi się pokazać też swoją twarz? Odpowiedzi brak. Jedna się chowa a reszta glupio chichocze. Panowie z radiowozu, ostrzegawczo pootwierali drzwi i patrzą czy nie nastąpi przypadkiem atak na demokrację. Ale demokracja chowa się za bilboardem własnych poglądów bojąc się pokazać twarz. Taki wasz obraz obrońcy życia poczętego. Sami boicie się przyznać do tego w co wierzycie a próbujecie wcisnąć to innym.
Obraz zamazuje bo są tu też niepelnoletni. A twarze cenzurują nie bo się boję. Było to miejsce publiczne i publiczna manifestacja więc zgodnie z prawem miałem prawo zrobić zdjęcie i je opublikować. Cenzuruję z litości dla ludzi którzy boją się pokazać twarz wyrażając swoje poglądy, w które ponoć mocno wierzą. Nawet nie ma co rozwijać z wami merytorycznej dyskusji.
Troche #logikarozowychpaskow #aborcja #rozowepaski #krakow #patologiazmiasta
adam-photolive - Jak co weekend pakuję sprzęt i wychodzę na miasto, zrobić fotoreport...

źródło: comment_10gTnJsAAT7sOSM2VKPROfL6f3OkGBd9.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@dendrofag: nie protestuję tylko zastanawiam się czy menedżer restauracji, która znajduje się naprzeciwko, uzna, ze te drastyczne zdjęcia mogą się nie spodobać jego gościom. Wiadomo, ze wybierając stolik na zewnątrz klient musi liczyć się ze specyfiką tego miejsca: rynek, forum. Ale nie zdziwiłbym się gdyby ktoś zaczął awanturować się u kelnera o taki widok.
Rozumiesz, że nie komentuję sporu wokół dostępu do aborcji tylko straszny plakat przed oczami gości restauracji?
  • Odpowiedz
a pokazywanie takich tresci w miejscu publicznym nie podlega pod jakis paragraf? Przeciez tam kupa dzieci chodzi


@adam-photolive: ale jakich treści? przecież to tylko płody tylko - nie ludzie, nie zwierzęta nawet. płód to ponoć nic, więc czemu by zabraniać go pokazywać?
  • Odpowiedz
@shackup:

Rozumiesz, że nie komentuję sporu wokół dostępu do aborcji tylko straszny plakat przed oczami gości restauracji?

Rozumiem. Mój komentarz też tyczył się tylko tego.
  • Odpowiedz
@Axis_of_Resistance: Jesteśmy jedyny kraj w UE co nie ma aborci na życzenie ale jesteśmy oświeceni. Swiat po prostu szanuje polaków za swoja inteligencje nie ma takiego czegoś jak Polish Joke bo jesteśmy takim bystrym narodem.
  • Odpowiedz
@kommie: Nie rozumiem twojego komentarza. Twoja wypowiedź zawiera szereg błędów ortograficznych i ciężko się przez to czyta twój komentarz. Ale co do aborcji to uważam że powinna zostać całkowicie zdelegalizowana a kobieta która zabije nienarodzone dziecko powinna dostać grzywnę i powinna dostać wyrok ograniczenia wolności. A lekarz który dokona aborcji powinien dostać karę pozbawienia wolności za zabójstwo nienarodzonego dziecka. Jak jakaś kobieta będzie chciała dokonać aborcji to sobie pojedzie za
  • Odpowiedz
@Axis_of_Resistance: W dupie ma świat co ty uważasz( ͡° ͜ʖ ͡°) Irlandia zmieniła swoje prawo i pozwala na aborcje, Polska została jedynym krajem w kontynencie co nie pozwala o aborcje na życzenie. Po prostu jesteśmy ciemnogrodem. Bo są tacy ludzie jak ty co wieża ze zombie chodził wśród nas i człowiek przebrany na czarno ma autorytet.
  • Odpowiedz
Każda relacja pyty pl pokazuje obłudę lewej strony.

Stało tam parę osób i doczepiłeś się jednej osoby bo tylko ona się chowała?

A może ma takich menegerów jak ty i za poglądy od razu oceniają i zwalniają z pracy? WHO knows.
  • Odpowiedz
@Matan_Jagiz: Chlopcze. Ja nie ukrywam się za IP. Mam publiczny profil, swoje zdjęcie, pod tym samym nikiem instagram i facebook i nie wyrażam swojego zdania anonimowo chowając sie za awatarem z chińskich bajek. Moje dane mozesz zdobyć w 5 minut w google ale nie boję się wyrażać swoich poglądów, jestem zawsze gotowy do dyskusji nawet w 4 oczy. Tak więc przemyśl co napisałeś.
  • Odpowiedz