Wpis z mikrobloga

@IIWSwKolorze1939-45:

oficjalne wycofanie się z powyższych bredni o tym, jakoby Mussolini rzekomo błagał Hitlera o pomoc (co sugerowałeś w swojej pierwszej wypowiedzi tutaj.


Bardzo proszę - Mussolini nie błagał Hitlera o pomoc. Nie mógł tego zrobić nie tracąc twarzy, proste. A problem komplikował się. Jugosławia zaczyna zmieniać orientację w polityce zagranicznej. Po Compassie WB szykuje się do porządnego wsparcia Grecji. Spóźnionego, ale zawsze. To, że Mussolini nie prosił o pomoc nie znaczy, że nie zaczynała mu być
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45:

podałem Ci konkretne cytaty i autorów, wkleiłem link do twojego ukochanego dws, Ty zaś nadal nie umiesz udowodnić swojej tezy, jakoby Mussolini prosił Hitlera o pomoc. To zamyka dyskusję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wróć, jak kiedyś będziesz chciał dyskutować jak człowiek, a nie prowokować dla samej prowokacji. Smacznej kawusi życzę.
  • Odpowiedz
@drect: gość jest coraz lepszy, teraz już mówi, że to my mamy kółeczko adoracji, bo jakoś jego ukochany dws nie potwierdza jego wyziewów.

@Czlowiek_Czanga, uczepiłeś się tej Afryki rozpaczliwie, bo próbujesz odciągnąć dyskusję od tego, że musisz się przyznać, że napisałeś bzdurę. Podałeś jakieś dane z którejś książki, bez podania strony i cytatu, a potem mówisz, że ja podaję nieprecyzyjne dane. To jest już komedia. Nie jesteś w
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga: i co ci nie pasuje w dyskutowaniu tutaj? Możesz zawołać swoich koleżków do dowolnego wątku. Oh, wybacz. Zapomniałem, że oni cię nawet nie znają. I jak ci się coś nie podoba w Mikroblogu, to się nie udzielaj. Proste.

A, zapomniałbym! Zapraszam na fanpage'a autora tych wpisów. Masz odwagę, żeby podpisać się pod swoimi słowami imieniem i nazwiskiem? Niektórzy użytkownicy twojego ukochanego forum już się tam udzielają. Na przykład pan
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga: jesteś żałosnym hipokrytą. Kółeczko adoracji? A ty, co proponujesz? Dyskutowanie z ludźmi, na których rzekomy autorytet się powołujesz, a którzy nawet nie wiedzą o twoim istnieniu? Odsyłasz nas do wymiany argumentów z innymi, bo ty nie masz się czym podzielić. Zabawne. I podaj w końcu swój nick. Masz trochę odwagi, czy nawet tak anonimowe działanie cię przytłacza. Do szczekania jesteś pierwszy:

możemy sobie podyskutować na temat włoskiej armii na dws.org, ale coś czuję, że nie będziesz miał na to odwagi ;)


Masz link do tematycznej dyskusji od kolegi wyżej, dlatego nie widzę potrzeby robienia kolejnego tematu (bo to zwykły spam), panie specjalisto od for:
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga: ciebie już zmiotłem w temacie dotyczącym Fall Blau. Jedyne, co potrafisz, to rzucać jakimiś hasłami bez jakichkolwiek podstaw. Każesz tym samym swojemu rozmówcy odpowiadać na twoje pytania, co jest śmieszne i świadczy, że brak ci argumentów. Wytocz swój ciężki kaliber w postaci statystyk i dokładnych danych, a nie powtarzasz mantrycznie puste hasło pt. logistyka. Logistyka sama wojen nie wygrywa i każda ze stron tego konfliktu borykała się z poważnymi brakami materiałowymi. Bez Niemców w Afryce, alianci zachodni nie byliby w stanie przeprowadzić stamtąd inwazji wcześniej niż przed 1943 r. Brytyjczycy musieli wyczekiwać pomocy amerykańskiej, a olbrzym potrzebował czasu, bo skończyłoby się to drugim Dieppe. Zresztą, cała kampania afrykańska w wydaniu niemieckim, to niepotrzebne topienie środków w bezcelowej walce bez większych perspektyw. Trzymanie DAK w Tunezji i zapewnienie tak doświadczonej formacji losu 6. Armii, to nic więcej jak głupota. Polecam. Ciekawe przemyślenia:

http://globeatwar.com/article/how-british-strategic-position-1942-highlights-mediterranean-theaters-role-undermining
  • Odpowiedz
@drect: cos tam piszesz, ale rozmawiasz sam ze soba, bo za inwektywy jestes na czarnej liscie - szkoda mi czasu na dyskusje z burakiem.

Wlasnie z powodu takich kapci jak ty zapraszam do dyskusji na moderowanym forum.
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45: to zwykły internetowy tchórz. Już w trakcie "dyskusji" o hipotetycznej wojnie alianci zachodni - Sowieci zauważyłem, że rzuca tylko hasłami typu "a obrona przeciwlotnicza?" - samemu nie mając pojęcia o sowieckiej OPL. I ty go jeszcze chwaliłeś za umiejętność merytorycznej wymiany zdań. Wstyd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz