Wpis z mikrobloga

@Czlowiek_Czanga: fajnie, że skasowałeś komentarz, ale ja zrobiłem sobie screena. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiem na przyszłość, abyś sobie nie domniemywał, a najlepiej, jakbyś przeczytał jakąś pozycję na temat armii włoskiej. Będzie zdrowiej, a i ja nie będę musiał po raz tysięczny tłumaczyć tych samych rzeczy.
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45: tak, skasowałem, ponieważ wykop nie daje opcji podglądu, wrzuciłem przez nieuwagę niedokończonego posta.

Powiem na przyszłość, abyś sobie nie domniemywał, a najlepiej, jakbyś przeczytał jakąś pozycję na temat armii włoskiej. Będzie zdrowiej, a i ja nie będę musiał po raz tysięczny tłumaczyć tych samych rzeczy.


to, że po raz tysięczny powtórzysz głupotę nie uczyni jej prawdą ;)
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga: i najlepiej nie kończ, bo znowu powielasz mity i półprawdy.

to, że po raz tysięczny powtórzysz głupotę nie uczyni jej prawdą ;)


"Głupotę", którą potwierdzają źródła książkowe i historycy. No ale co tam, można przecież cytować anonków z quory i podawać książki, których się nie czytało (bo to, że tej pozycji o El-Alamein nie widziałeś na oczy, jest dla mnie oczywiste). ;))
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga: jakie ''ad personam''? Ty zaczynasz wyjeżdżać z ''głupotą'', to taki sam przytyk Ci robię o Twoje źródła.

A niemiecka interwencja w Grecji była na rękę i Mussoliniemu, i Hitlerowi. Nie chodziło o pokonanie Grecji, chodziło o zamknięcie potencjalnie niebezpiecznego frontu przed Barbarossa i rozstrzygnieciem w Afryce.


Kolego, przedstawiłem Ci wyżej, że Włosi nie prosili, ani nie zabiegali w jakikolwiek sposób o niemieckie wsparcie, wraz z autorem tej tezy. Ty do tej pory nie zdołałeś przedstawić (chociaż - w ramach cywilizowanej dyskusji - Ty powinieneś podać źródło swoich twierdzeń) żadnych dowodów, że było
  • Odpowiedz
@Mleko_O:

Niemcy, jak wszystkie potęgi II WŚ, winą za swoje niepowodzenia obarczali swoich sojuszników.


Jakieś argumenty albo źródła? Jakoś nigdy nie słyszałem żeby za Barbarrossę obrywali wszyscy przócz Niemców.

A nie, czekaj #!$%@? nie doczekam się, bo niemcy zawsze to ci źli. Finowie robili co chcieli, Włochy robili co chcieli, Ustasze budowali Jasenovac, Dania, Norwegia, Holandia grzecznie szły z wizją Hitlera, Czesi podeszli nas pod Południa, Serbowie wreszcie mieli nacjonalistyczny
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45: kocham to ciągłe zapraszanie. Kultura jednak wymaga, żeby najpierw się przedstawić nickiem. Poza tym, na tym forum - tak jak wszędzie zresztą - panuje pluralizm opinii. Nie wiem, co odsyłanie tam miałoby zmienić, skoro już w istniejących wątkach strony są praktycznie zawsze podzielone. Pominę fakt, że też pełno tam dyletantów, którzy rzucają hasłami rodem z podręcznika do historii.
  • Odpowiedz
@drect: Typowy wykopek, 'zaorać' kogoś adpersonam ponad wszystko, kontrargumentów oczywiście żadnych, bo na temat wiedzy żadnej, byle zielonce dosrać i kurtyzanić się na plusy, to najważniejsze, bo nie dyskusja o temacie.

@IIWSwKolorze1939-45: Konkretnie podaj mi które strony, konkretne wydarzenie, konkretne słowa, bo to też można opisywać na 1000 sposobów. Standardowa #!$%@? z logiki w wykonaniu wykopków, bo Hitler mówiąc że Niemcy przegrywając wojnę, nie zasługują na nic. Nigdy
  • Odpowiedz