Wpis z mikrobloga

Na kogo byście zagłosowali gdybyście mieszkali w Gdańsku?
#braun #polityka #wybory #gdansk #adamowicz

Na kogo byście zagłosowali gdybyście mieszkali w Gdańsku?

  • Braun 58.4% (118)
  • Dulkiewicz 25.7% (52)
  • Skiba 1.5% (3)
  • Zostałbym w domu 14.4% (29)

Oddanych głosów: 202

  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cayar: dlaczego mieliby go nie przepuścić? Aż tak się obawiają tych 8-10%? W tych wyborach ładnie jest pokazane jak system POPiSu boi się zmian.
  • Odpowiedz
@Cayar Jakie doświadczenie w samorządzie ma Braun? Jakie ma poglądy na funkcjonowanie czy rozwój miasta?

Akurat jestem zdania że całe te wybory to trochę farsa i powinny się odbyć normalne z kandydatami ze wszystkich partii.

Nie wydaje mi się by Dulkiewicz była dobrym kandydatem, ale nie widzę też by Braun był w jakikolwiek sposób kompetetna osoba na takie stanowisko
  • Odpowiedz
@Kielek96: Posłuchaj sobie wykładów P. Brauna, Pani Dulkiewicz nie ma wiedzy historycznej, podstawy do rządzenia państwem/regionem/miastem. Po za tym P. Braun reprezentuje poglądy wolnościowy w kwestiach podatkowych(co na poziomie miasta ma dużo mniejsze znaczenie niż w rządzie, ale ma i jego głos będzie głośniejszy w polskiej politycy, co za tym idzie większe nadzieje na zdrowy system podatkowy w Polsce). @czlapka: Historia, czyt. wyż..
  • Odpowiedz
@brednyk: Słowa prawdy jednak kruszą beton. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak wiele dał Braunowi start w wyborach prezydenckich w 2015. Ogromna ilość osób się o nim dowiedziała, choć pewnie zbyła jego wypowiedzi lenistwem intelektualnym, ale jednak coś, coś.
  • Odpowiedz
@Cayar Podstawa do rządzenia miastem to jest sprawne zarządzanie, odnajdywanie się w dzisiejszych realiach ekonomicznych, transportowych, planowanie rozwoju miasta wieloaspektowo. Wiedza historyczna może tu pomoc ale nie jest żadnym najważniejszym czynnikiem.
  • Odpowiedz
@Cayar: Pan Braun jest trochę zbyt mocno ideologiczny moim zdaniem, tak samo jak Pan Biedroń tylko, że w drugą stronę. Samorządy nie potrzebują ideologii tylko dobrego i skutecznego zarządzania.
  • Odpowiedz
Podstawa do rządzenia miastem to jest sprawne zarządzanie, odnajdywanie się w dzisiejszych realiach ekonomicznych, transportowych, planowanie rozwoju miasta wieloaspektowo. Wiedza historyczna może tu pomoc ale nie jest żadnym najważniejszym czynnikiem.


@czlapka: Pan Wenta w Kielcach miał szczegółnie duże doświadczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Podstawa do rządzenia miastem to jest sprawne zarządzanie, odnajdywanie się w dzisiejszych realiach ekonomicznych, transportowych, planowanie rozwoju miasta wieloaspektowo. Wiedza historyczna może tu pomoc ale nie jest żadnym najważniejszym czynnikiem.


@krzysssi33k: Wenta akurat zarządzał dużym zespołem ludzkim ( i miał ogromne sukcesy) i był europosłem wiec jakieś podstawy już są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż to czy będzie dobrym Prezydentem to się dopiero okaże ( ͡
  • Odpowiedz
@Kielek96: @czlapka: Żeby zarządzać miastem trzeba znać jego strukturę ludnościową, zadaniową(jakie miasto ma obowiązki) oraz geograficzną(tzn. rozłożenie ludności, szlaki komunikacyjne). Tutaj wchodzi geopolityka(tak, mądre planowanie inwestycji), historia(tzn. co powinno stać jeśli wykonam taki ruch[bo stało się w historii tego miasta lub innego], czego unikać[uczenie się na cudzych błędach], jakie atuty ma miasto - co blokowali w jego działalności nasi przeciwnicy, czego się obawiali, co próbowali utemperować itd.)

Można
  • Odpowiedz
@brednyk: Przede wszystkim trzeba zmienić prawo żeby osoba zameldowana w Toruniu nie mogła startować na Prezydenta Gdańska. Owszem były podobne przypadki w innych miastach ale nie podoba mi się to.
  • Odpowiedz