Wpis z mikrobloga

Z okazji nowego roku zrobiłem sobie postanowienie, że nie będę pił alkoholu dopóki moja zona nie będzie mogła pic (karmi piersią). Teraz trochę żałuję, bo tak bym się piwa napil że szok. W sumie to nie samego piwa mi brakuje, a raczej jego smaku. Myślałem że #podpiwek będzie podobny w smaku, ale dupa - coś strasznego. Poszły 3 butelki w kibel. Ktoś mi wcześniej radził wodę z chmielem zrobić. W sumie teraz pomyślałem że to nieglupie. Chcę zrobić herbatę zieloną(nie wiem czy w torebkach dy lisciasta) zaparzana z szyszkami chmielu. Potem chcę dodać trochę drożdży delecta ze zdjęcia, poslodzic tak jak przy butelkowaniu piwa, zakapslowac. Jak myślicie, coś z tego będzie? Czy też kibel?

#piwowarstwo
Pobierz gumis112211 - Z okazji nowego roku zrobiłem sobie postanowienie, że nie będę pił alko...
źródło: comment_rTvmFXtlGQ0SzRqkF55PLlSVgxwwdVxz.jpg
  • 25
@BrakPomysluNaNick no własnej coś na kształt piwa bezalkoholowego. Bo mi się wydaje że nie brakuje mi alkoholu, tylko rytuału picia czegoś gorzkiego. Zauważyłem że zacząłem więcej kawy pić przez to. Kiedyś 1 na 2-4 tygodnie, teraz 1/dzień
@gumis112211: 1) z bezalkoholowych to ludzie polecają Bawarię, ale chyba trudniej znaleźć. Po 2) piwa robione samemu z reguły są ohydne. Nie znam nikogo kto by zrobił dobre, a i kraftowe w sprzedaży często są ohydne. 3) próbować zawsze można, człowiek się uczy na błędach :D 4) są w necie fora dla domowych browarników może tam ci coś podpowiedzą.
@gumis112211: ogólnie nie jestem fanką piwa, ale piłam dużo. Znajomi warzą w ramach prac dyplomowych na uczelni. Gościliśmy też browar Perun i takich goryczkowych piw to daawno nie piłam.
@Alienick ile? Na pewno więcej niż ja dałem. Chyba to powinienem podgotowac wcześniej.. W sensie chmiel teraz wyszła mi mocna herbata, z leciutkim posmakiem chmielu. Co do procentowosci to na 20l piwa daje się 1kg cukru. Daje to 25g na butelkę, żeby uzyskać jakieś 5-6% alko. Tutaj do nagazowania dałem 7g cukru, łącznie na 1,2 litra. Czyli tak jakby 2,5 butelki. Co daje jakieś... 1% w przybliżeniu. Pewnie będzie trącić drozdzami. Ale