Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę się nauczyć

Nie chcę być analfabetą muzycznym. Za to chcę znać nuty, chcę poznać mocniej muzykę żeby mi pomagała przy tworzeniu filmów. To ambitne pewnie jak jeszcze nie mam o niczym pojęcia w aspekcie muzyki, ale może nawet kiedyś chciałbym sobie potrafić wygrać jakąś melodię którą wykorzystam w filmie i wyjdzie dobrze.

No, ale ja potrzebuję instrumentu odpowiedniego przy którym poczuję tego bakcyla, a się nie zniechęcę. Przez długi czas myślałem nad gitarą akustyczną. Ale doszedłem do wniosku, że to nie może być dla mnie pierwszy sprzęt. Dźwięki kojarzą mi się zbyt popowo, romantycznie. Chciałbym poruszać się w takich hmm poważnych dźwiękach, filmowych klasycznych (?).

Pomyślałem, że dobrym wyborem będzie keyboard dynamiczny. Ale do końca pewności nie mam. Jeśli by tak było to ile pieniędzy na coś "dla początkujących" musiałbym wydać i jaki model kupić?

#muzyka #naukamuzyki #keyboard #pianino
  • 9
@Peterov: za około 100 zł kupisz na allegro używane klawisze dynamiczne. Plastikowy badziew, ale jeśli chcesz po prostu sprawdzić, czy lubisz się uczyć, będą OK. Ważne, żeby miały rozsądną polifonię (tak 16 albo więcej) i klawiaturę dynamiczną / aktywną (różnie aukcje są opisywane). No i 61 klawiszy, nie bierz 49. 49 jest dla osób, które już wszystko o muzyce wiedzą i chcą po prostu wykorzystać instrument do tworzenia, ale nie nauczysz
@Peterov: paść nie padnie, ja 5 lat miałem takie klawisze i teraz już drugie pięć lat służą córce koleżanki. Tyle, że dźwięk nie jest taki jaki by się chciało, plastikowe klawisze też nie są zbyt przyjemne w obsłudze. Naprawdę używalne pianina cyfrowe są po 1000+, z dobrą pseudoważoną klawiaturą, ale nie sądzę, żebyś poczuł różnicę między sprzętem za 100 zł a takim za 600 zł.
@Peterov: chociaż... dopytaj mirków którzy w tym siedzą, za 600 zł pewnie da się kupić jakąś klawiaturę sterującą z ważonymi klawiszami - takie pianinko, które samo nie gra, dopiero musisz podłączyć pod kompa i przez niego lecieć.