Wpis z mikrobloga

@ffdgh: Co z najbiedniejszymi? Prywatne stypendia, prywatna kuratela, wsparcie związków wyznaniowych. Generalnie jakby komuś zależało, nawet gdyby był biedny, to w w/w układzie dał by radę, bo ludzie jednak chcą pomagać tylko dajmy im szansę a nie zabierajmy tyle w podatkach i quasi podatkach ;) To nie jest utopia o noe twierdzę, że nie będzie biedy i patologii ale twierdzę, że będzie jej mniej niż w etatyzmie. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@LukasDiesel: Amen. Jeżeli jesteś bardzo biedny to pomyśl nad tym, czy rzeczywiście to dobrym pomysłem jest dawanie nowego życia na ten swiat. Dzieci to nie jest coś co mi się należy i #!$%@? bo chcę, to nowy człowiek któremu można #!$%@? życie...
  • Odpowiedz
@LukasDiesel Ja, choć najczęściej leczę się prywatnie, bo mnie #!$%@? stać, bardzo cieszę się, że najbiedniejsi mają dostęp do państwowej opieki zdrowotnej, bo w pełni prywatna opieka to patologia. Widać to na przykładzie USA, gdzie najbiedniejsi nie mogą sobie na to pozwolić na żadną jej formę, a cena choćby zwykłej wizyty u internisty może wyczyścić ci portfel, nie jak u nas, gdzie w prywatnej klinice nie zawołają od ciebie jakiejś wygórowanej
  • Odpowiedz
@LukasDiesel: Ogólnie te całe postulaty Korwina z XVIII wieku to fajnie wyglądają jak on o tym mówi, bo logiczne, bo takie równe i wolnościowe. Tylko świat nie jest czarno-biały i jak się już wyjdzie z liceum i zacznie pracę to dopiero się to zauważa. Dlatego wyborcy korwina to głównie licealne kuce, które powtarzają jak mantrę, że nie każdy musi osiągnąć sukces, muszą być też zwykli ludzie, sami będąc przekonanymi, że
  • Odpowiedz
@ffdgh: GÓWNO PRAWDA! To nie jest wyrównywanie szans tylko równanie poziomu w dół. Poziom w naszych szkołach jest tak niski, że wynosi się z nich tylko kredę i długopisy. Dzieci bogatych rodziców chodzą na prywatne korepetycje i kursy a ci biedniejsi i tak na końcu są w dupie a publiczna szkoła przeszkadza po równo jednym jak i drugim.

To jest stary komunistyczny model który miał zająć dzieci pracowników z PGR.
  • Odpowiedz
@LukasDiesel: Dlaczego jesteśmy skazani na socjalizm, a postulaty całkowitego odrzucenia systemu podatkowego i pełnej prywatyzacji nie przejdą?
- państwo traci władzę i możliwość opieki nad obywatelami
- które przejmują przedsiębiorstwa, które mogą się dopuszczać nieuczciwych praktyk w celu własnych korzyści
- mamy XXI wiek, znajdujemy się w centralnej Europie. Nie możemy sobie pozwolić na przyzwolenie, na głodowanie i umieranie ludzi bo są biedni (niestety nawet jeśli da się dzieciom i
  • Odpowiedz
Za dobre przedszkole trzeba płacić. Do publicznego strach dziecko puścić.

Za lekarza trzeba zapłacić prywatnie, bo na NFZ prędzej umrzesz w kolejce.

Za dentystę musisz zapłacić..

Obiady
  • Odpowiedz