Wpis z mikrobloga

Zmienilem budynek w mojej pracce jakos 3 miechy temu i od tego okresu tak bardzo jestem zmeczony i tak bardzo mnie nawalają oczy, bo mamy takie w ciul mega intensywne swietlowki? Od 2 miechow czuje ze mi sie wzrok pogarsza? Co zrobic w tej sytuacji? Nie mogw wyłączyc światła nade mna bo inny tez by go nie mieli bo te swiatla są połączone, ze kilka swietlowek pod jednego pstrykacza :/ pomuszcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pracbaza #korpo #korposwiat #praca #swiatlo #pomocy
  • 13
@kennyskrrt: Jak się zatrudniłem na hali to też miałem wrażenie, że oczy mi się męczą od świateł. Miałem czasem problem z przeczytaniem odległych napisów. W ogóle niektórzy chyba myślą, że jak pracownikom nie będzie napieprzał halogen nad głową to zaraz oślepną. A może to wynika z norm? Nie wiem.

Na pewnym stanowisku gdzie pracowałem przez ponad 2 lata, nigdy nie świeciłem świateł. Czasem niektórzy mówili "co masz tak ciemno", "zaświeć se
Nie mogw wyłączyc światła nade mna bo inny tez by go nie mieli bo te swiatla są połączone


@kennyskrrt: możesz.... wykręcić żarówki czy co tam masz nad swoim stanowiskiem.
Jak to korpo to pewnie masz dział wsparcia technicznego - składasz wniosek i ekipa przychodzi i wywala żarówki.

U mnie w korpo też są niestety tak zrobione lampy, że 1 włącznik jest na 3 lampy z 2 dwoma panelami LED. Jako, że
@kennyskrrt: to słabo trochę ale zawsze się możesz jakoś dogadać z przełożonym choćby żeby nie wiem nad kilkoma biurkami wywalili część lamp... rozmowa nie boli a jak przełożony ma jakieś ale to dział bhp powinien pomóc bo takie coś negatywnie wpływa na zdrowie i komfort pracy.
Nie sądzę jednak by przełożony miał robić problem, na pewno nie ma co tego lekceważyć.... ja próbowałem jakoś przetrzymać ale się nie dało - za
@kennyskrrt: nie zwlekaj serio - im szybciej tym lepiej bo co prawda wiosną /latem/jesienią problem jest mniejszy to jednak nie oznacza, że zniknie..

protip nie daj się zadowolić jakimiś pseudo poradami typu tablice korkowe odbijające refleksy bo to nic nie zmienia - światło jak było tak dalej będzie. Usunięcie kilku żarówek to nie jest jakaś wyższa technika i nikomu nie powinno to przeszkadzać bo liczy się nie to co mówią jakieś