Wpis z mikrobloga

Doświadczone mirki i mirabelki w temacie #pracbaza #prawopracy, jaki jest okres wypowiedzenia dla 3msc UOP na okres próbny?
Jeden serwis mówi "1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie" inny natomiast, że 2 tygodnie?
Jak to jest bo januszex mówi, cały miesiąc...
  • 15
  • Odpowiedz
@nairoht: To do dupy ten artykuł :D
Jak to rozegrać jak janusz prawdopodobnie nie będzie chciał przyjąć wypowiedzenia, ale proponuje za porozumieniem stron (wtf) tylko dopiero po miesiącu...

Różowa mi się męczy, patologiczna firma.
  • Odpowiedz
@virnik: a ten artykuł nie jest do dupy, tylko na okresie próbnym nie liczy się staż pracy, a umowa jaką się podpisało - w przypadku umowy do 14 dni jest to 3 dni, powyżej 14 dni ale mniej niż 3 miesiące to jest tydzień, a w twoim przypadku podpisanie umowy na 3 miesiące jest to dwa tygodnie tak dla jasności.
  • Odpowiedz
@nairoht: Czytanie ze zrozumieniem mi się kłania, przepraszam. Zdenerwowałem się trochę tym czego się dowiaduje. NFZ powinien zamknąć tę budę.
  • Odpowiedz
@nairoht: Pozwolę sobie zawołać i jeszcze dopytać. Przed zakończeniem takiej umowy jest obowiązek wybrania/wypłacenia urlopu czy zostaje on do wykorzystania u np. następnego pracodawcy?
(czuje, że to pytanie jest strasznie głupie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@virnik: pracodawca ma prawo wysłać przymusowo na urlop podczas wypowiedzenia, jeżeli tego nie zrobi wypłaci ekwiwalent za brak jego wykorzystania, do kolejnego pracodawcy nic nie przechodzi.
  • Odpowiedz