Wpis z mikrobloga

@IsambardKingdomBrunel: albo żartujesz, albo masz konkretnie zadżumiony komputer. Mam lapka z identycznym procem i nie ma szans, żeby na XFCE się grzał. Instalowałem debiana XFCE na dziesięcioletnim Core 2 Duo i chodził całkiem znośnie.
  • Odpowiedz
@Alex_Krycek: No kurde, naprawdę sobie nie robię jaj. Mam minta 18 i działam na 2 monitorach. Wpierw miałem cinamon i potrafił przy pracy na 2 sam się wyłączyć. Potem przeszedłem na xfce i po dłuższej pracy łapie zmułę i oglądanie filmów na yt staje się niemożliwe. Teraz mam lxde i jest spoko. Ponadto mam SSD.

Pracuję na anacondzie i jupyter notebook i mam odpalone udemy.
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel: weź sobie zainstaluj i odpal zaraz po uruchomieniu kompa gnome-system-monitor

I tam obserwuj na wykresach, czy ci czasem np. stopniowo nie zwiększa się zapotrzebowanie na pamięć RAM - to byłaby wina jakiegoś programu z wyciekiem pamięci.

Ewentualnie, przeanalizuj wykresy użycia rdzeni - a najlepiej wklej tutaj screenshota zakładki z wykresami oraz zakładki z programami posortowanymi wg zużycia procka.

Tutaj screenshot z gnome-system-monitor na Lenovo Z510 z i7-4702MQ i 16GB RAM
pyzdek - @IsambardKingdomBrunel: weź sobie zainstaluj i odpal zaraz po uruchomieniu k...

źródło: comment_gjLJstReXmn51I2ltnR9zo5ROMCm9WcH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel: ee chyba nie, chociaż na 100% ci nie powiem. Masz jakieś wirtualne systemy plików podmontowane, które są kompletnie zajęte. Ale to chyba nie powinien być problem...

Znajdź program, który ci te piki robi. Jak nie w tym gnome-monitorze, to odpal w konsoli top i w nim szukaj.

RAM masz wolny?
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel: Jak masz takie problemy z grzaniem że aż różnicę widać przy zmianie DE, to ja na Twoim miejscu bym sprawdził czy odprowadzanie ciepła od procka działa (sprawdzić czy wiatraczek się nie sypnął, na nowo położyć pastę termoprzewodzącą).

Ja miałem problemy z grzaniem w swoim lapku, choć nie aż tak mocno posunięte, i położenie pasty na nowo pomogło.
  • Odpowiedz