Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem fenomenu sieci Empik. Wpadam tam jedynie pooglądać jak przyjdę wcześniej odebrać rezerwacje biletów do kina i mam chwile czasu do seansu i nie mogę się nadziwić tym cenom. Przecież tam prawie wszystko jest 10-30% drożej niż w sklepach internetowych. Często nawet z wysyłką jest dużo taniej, a nie są to materiały pierwszej potrzeby żeby nie można było poczekać 1-2 dni na przesyłkę. Wczoraj byłem i patrze gra planszowa którą kupiłem 3-4 lata temu za ok 160 zł tutaj ponad 220:D pad do xbox one za 220 zł? wooot?:D #empik #rozkminy
  • 25
@MateriaBarionowa: @pr0rebel: ja rozumiem "tradycyjne" kupowanie jeeeesu-_-', nie rozumiem tylko jak Empikowi, tej jednej konkretnej sieci, uchodzi na sucho narzucanie takich marży gdy np u mnie w mieście zamknięto księgarnie gdzie każdą książkę można było kupić od paru do parunastu złotych taniej niż e Empiku. Elektronika też jest tańsza praktycznie wszędzie.
@Wychwalany: przecież zakupy przez internet są szybsze ziomek:D można tak samo powiedzieć "nie rozumiem ludzi którzy łażą po
@Wychwalany: a ja nie rozumiem tych ułomów, którzy nie potrafią kupować przez internet. Zamiast tracić czas na łażenie po śmierdzącym sklepie elegancko zamawiam co trzeba i mogę się poświęcić czemuś miłemu. Włączam sklep internetowy, dwa kliknięcia i paczka leci do paczkomatu pod moim domem. Nie muszę patrzeć na polackie mordy w sklepie, pirdolić się ze sprzedawcą, który pyta czy chce do książki kawę i dildo na fakturę albo czekać w kolejkach.
paczka leci do paczkomatu pod moim domem


@wyznacznikmacierzy: tak było 3 miesiace temu, teraz inpost zostawia paczki w POP do 2km od domu. Licz na farta ze paczka trafi do paczkomatu z pominieciem POP.

Dostawa kurierem to 1 góra 2 dni


@TwoWolves: realizacja zamowienia kolejne 1-2 dni, wpada weekend i kolejne 2 dni. Tydzień w plecy
@RatKing: +1, to wygląda jak kłótnia osoby która kupuję farbę do pokoju niebieską, z osobą, która kupuje tylko zieloną, bo jest o 1zl tańsza. Niech sobie każdy kupuje co i jak chce. Ja lubie wchodzić do empiku, ale jak coś kupuje to produkty, która potrzebuje na już. Np w sylwestra kupiłem TLoU bo chcieliśmy w noc sylwestrową popykać, a wpadliśmy na to 30.12. Reszta przez internet.
@TwoWolves: A ja często kupuję w empiku ale przez internet a w stacjonarnym odbieram. Wtedy przy odbiorze kupię sobie jakiś Auto Świat, który jest w tej samej cenie wszędzie. Przed chwilą zamówiłem Twardocha Król i Królestwo w twardych oprawach, gdybym zakupy rozbił na to gdzie taniej z dostawą zaoszczędziłbym jakieś 1,5 złotego. Nawet mi się nie chce z tym bawić.
@RatKing: @alverini: tylko tu nie chodziło w ogóle o debatę jaka forma zakupów jest lepsza, tylko skąd się bierze popularność empiku przy jego wysokich marżach. Przecież są tańsze sklepy stacjonarne ale whatever ¯\_(ツ)_/¯
@TwoWolves: może rzeczywiście się zagalopowałem. Empik to fajny sklep poza cenami. Jest bardzo dużo ładnych rzeczy. Nie masz prezentu dla kumpla? w empiku się znajdzie jakis film, gra, albo 5 metrów obok jakaś figurka. Cenowo to tam się tylko opłaca kupować torciki wedlowskie przy kasie, bo są często ponizej 10zl :) dobry sklep do kupowania prezentów, nie jest to na pewno sklep do kupowania rzeczy pod siebie takich jak filmy czy
@TwoWolves: Jestes idiota? Niektorym te 10% nie robi zadnej roznicy. A szczegolnie jak chcesz rzecz miec natychmiast. Btw to zerowe koszty wysylki sa rzadkoscia, wiec na jedno wychodzi w wielu przypadkach. Ogolnie, rada na doroslosc, w ktora wkraczasz: zacznij myslec nie tylko swoja perspektywa, ale perspektywa innych. Sa ludzie, ktorych stac, i wcale nie sa to bogacze, wiec twoj gimnazjalno-studencki punkt widzenia po prostu nie pasuje.
@RatKing: rany ale jesteś sfrustrowany, spokojnie bo Ci żyłka pęknie xD trzeba być od razu idiotą żeby mieć inne zdanie od Ciebie?:D 60zł więcej na grze kosztującej 160zł to nie jest 10% jakbyś umiał liczyć. No i wyciąganie jakiś daleko idących wniosków na temat mojej osoby, wieku i stanu mojego portfela zachowaj dla siebie bo nie wiesz o czym mówisz:D
@TwoWolves:

nie rozumiem tylko jak Empikowi, tej jednej konkretnej sieci, uchodzi na sucho narzucanie takich marży gdy np u mnie w mieście zamknięto księgarnie gdzie każdą książkę można było kupić od paru do parunastu złotych taniej niż e Empiku. Elektronika też jest tańsza praktycznie wszędzie.


Jeśli chodzi o książki, to cóż, Empik w przeciwieństwie do części stacjonarnych księgarni nie ogranicza się jedynie do książek. Poza tym to sieć, więc może sobie
@StorVoldighed: No tak, w przypadku braku konkurencji to wiadomo, że ludzie pójdą do Empiku. Tylko, że księgarnia o za którą ubolewam była jakieś 400m od empiku i sprzedawali też gry planszowe i akcesoria modelarskie ¯\_(ツ)_/¯ Chyba po prostu na ludzi działa marketing i "prestiż" empiku, dlatego prędzej wybiorą się tam niż do "no name"-owej księgarni.