Wpis z mikrobloga

#programowanie poszukuje aplikacji do wykonywania migracji skryptów bashowych. Coś w rodzaju flyway albo liqubase, ale nie dla bazy danych tylko dla skryptów bashowych/pythonowych/ogólnie skryptów.

Chodzi mi o to, że czasami wchodzi zmiana, która wymaga np. dodania użytkownika na jakimś serwerze, a robi się to curlem albo jakimś skryptem bahsowym. Chciałbym to zautomatyzować i wykonywać tylko te skrypty, które nie zostały wcześniej wykonane, a wszystkie skrypty trzymać w repo.

Próbowałem robić poszukiwania ale nic nie znalazłem. Jeżeli nie znacie to podajcie propozycję nazwy dla tego produktu to zrobię to opensource bo łatwe powinno być
  • 6
  • Odpowiedz
@DzyndzaNyga: jenkins chyba do odpalania tej aplikacji, o której pisze. Skąd niby ma widzieć, które skrypty były już uruchomione, a które nie?

Chodzi mi o sytuację kiedy klient (albo ty na jakimś środowisku testowym/produkcyjnym) aktualizuje aplikacje to cholera wie, które skrypty uruchomić. W przypadku baz danych ten problem doskonale rozwiązuje flyway
  • Odpowiedz
bo łatwe powinno być


@dupaztrupa: :D

Ansible, chef, puppet jak pisali poprzednicy. To nie jest łatwe.

Postaraj się pisać skrypty tak, żeby były idempotentne, czyli nieważne, ile razy je odpalisz, dadzą ten sam efekt (inaczej f(f(x)) = f(x)). Np. niech twój skrypt za każdym razem tworzy wszystkich użytkowników, zwyczajnie kopiuje config, a nie go modyfikuje itp.
  • Odpowiedz