Wpis z mikrobloga

Kupujemy perfumy dla #rozowepaski - P O R A D N I K ( ʖ̯)

tl;dr
Jeśli szukasz perfum na prezent, zrób najpierw reaserch co dana osoba lubi, bo ciężko doradzić.

Zbliżają się #walentynki i Dzień Kobiet, wobec czego przewiduję zwiększony ruch na tagu #perfumy z pytaniami "co różowej do 100/200/300zł polecacie?". Przy tak zadanym pytaniu nie ma absolutnie szansy, aby ktoś udzielił dobrej rady. Dlaczego?
- nie znamy upodobań waszych różowych
- każdy, kto odpowie na tak zadane pytanie, wymieni zapach który jemu/jej się podoba (bądź jego różowej), ale niekoniecznie przypadnie do gustu waszym różowym
- upodobania zapachowe to bardzo indywidualna sprawa, nie ma perfum uniwersalnych (nawet jeśli Jeremy Fragrance uważa inaczej) - zresztą czy chciałbyś dać swojej różowej to, czym pachnie co druga panna na ulicy?

FIRST STEPS
Pytając o propozycje konkretnych perfum podajcie proszę, jakich aktualnie używają wasze różowe, dowiedzcie się jakie lubią zapachy (np. przez dobrą koleżankę), nuty zapachowe. Jeśli chodzi o te ostatnie, wystarczy określić bardzo ogólnie np. kwiatowe, owocowe, cytrusowe, świeże, ciężkie wieczorowe, nie trzeba wymieniać nut w stylu wetyweria, bergamotka itp ;)
Ja np. w przeddzień Dnia Kobiet umawiam się z narzeczonym przyjaciółki i pomagam mu wybrać dla niej perfumy (znam jej gust i całą kolekcję). Najlepsze jest to, że ona nic o tym nie wie. On u niej wtedy mocno plusuje, hehe.

DO IT YOURSELF
Jeśli wiecie jakich perfum używa wasza różowa, proponuję znaleźć ów zapach na fragrantica.com - po lewej stronie znajdziecie "PEOPLE WHO LIKE THIS ALSO LIKE" i lista miniaturek perfum. Np. wasza różowa ma Versace Crystal Noir, więc jest duże prawdopodobieństwo, że spodoba jej się Dior Addict, Calvin klein Euphoria, Bvlgari Jasmin Noir, itd. I ogólnie to by się zgadzało, gdyż mam znajomą która uwielbia Versace Crystal Noir jak i Dior Addict (oraz inne z listy na fragrantice).

SAFE ZONE
Zamiast samemu wyszukiwać zapachów, można kupić kartę podarunkową do Sephory lub Douglasa i wydawałoby się, że problem z głowy, ale...
- jeśli wasz związek jest mało stabilny, laska stwierdzi, że "dajesz jej kasę", a ona przecież ma swoje zasady lub za mało się starasz i będzie afera ;)
- to wydatek przynajmniej 300zł - perfumy w Douglasie i Sephorze są droższe niż gdybyś miał kupić w internecie lub tańszej sieciówce, a z kolei obciach dawać kartę podarunkową do Rossmanna (jeśli takie są)
Jest to dobre dla różowych z dużą kolekcją i świadomych swoich perfumowych preferencji. Kartę do Douglasa czy Sephory mogą również wykorzystać na kosmetyki, więc jak dla mnie dobra opcja, ale to zależy od związku.

Rady ogólne:
- nigdy nie kupujcie testerów na prezent
- kupujcie mniejsze pojemności, jeśli nie macie pewności, że zapach się spodoba (ale nie mniej niż 30ml)
- na stronce perfumomaniak.pl znajdziecie najtaniej to, czego szukacie (tylko zaufane perfumerie sprzedające oryginały). Niestety na ceneo zdarzały się perfumerie sprzedające podróby (chociaż ostatnio nie widziałam)
- jak macie możliwość, przetestujcie polecane perfumy przed zakupem w jakimś sklepie stacjonarnym - dosyć istotne, żebyście wiedzieli jak pachną, gdyż dziewczyna raczej chciałaby mieć świadomość, że również wam one się podobają

Mam nadzieję, że komuś się to przyda ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Oby wasze różowe pachniały zawsze długo i pięknie. Owocnych łowów perfumeryjnych!
  • 20
  • Odpowiedz
@defoxe: w kwestiach prezentów śmiem twierdzić, że różowe lepiej sobie radzą ;)
Nie pytają, bo nie potrzebują takich porad. Większość facetów nie zna się na perfumach i ja to rozumiem. Nie muszą. Nikt nie musi. Ale pytania non stop się przewijają, stąd ten poradnik.
  • Odpowiedz
w kwestiach prezentów śmiem twierdzić, że różowe lepiej sobie radzą ;)


@ChissCake: Ja przez ponad 10 lat związku chyba nic nie dostałem. No ale nie ma co generalizować mną i znajomymi facetami. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@defoxe: wiesz, tu na tagu doradzamy tym, co chcą komuś kupić perfumy, żeby nie było wtopy.
Jeśli przez 10 lat nic nie dostałeś, to już całkiem inna kwestia. I jeśli to dla ciebie problem, to po prostu z nią porozmawiaj, w końcu jesteście ze sobą długo :)
  • Odpowiedz
Jeśli przez 10 lat nic nie dostałeś, to już całkiem inna kwestia. I jeśli to dla ciebie problem, to po prostu z nią porozmawiaj, w końcu jesteście ze sobą długo :)


@ChissCake: Wiesz, to jak z tym memem - masz depresję - idź pobiegać.
Chyba nie sądzisz, że po 10 latach nagle mi zależy na tym żeby coś "dostać". Ot, stwierdzam jedynie fakt.
Odnoszę wrażenie (nie tylko po swoim kiepskim przypadku),
  • Odpowiedz
@ChissCake: na prezent w ciemno można też 30/40ml gift sety z dodatkami w postaci żeli czy kremów itp (czesto sa w fajnych cenach) najlepiej znanych kobiecych zapachów, ale research zrobić to i tak podstawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ps. mozna tez kupić Chloe edt/edp te ze wstążką i praktycznie każdej różowej powinny się spodobać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Odnoszę wrażenie (nie tylko po swoim kiepskim przypadku), że to faceci się bardziej starają na święta, dzień kobiet, walentynki, rocznice

@defoxe: Może chcą? Przecież nie ma przymusu.
Ja nie obchodzę tego typu świąt czy specjalnych rocznic, tylko urodziny i prezent na gwiazdkę. Z innych okazji nie daję prezentów i nie oczekuję dostawać.

Co do Dnia Chłopaka - w kalendarzu mamy dwie daty Dnia Mężczyzny (międzynarodowy 19 listopada, polski 10 marca) oraz
  • Odpowiedz
w kalendarzu mamy dwie daty Dnia Mężczyzny (międzynarodowy 19 listopada, polski 10 marca) oraz Dzień Chłopaka.


Nie wierzę, że dane z głowy. ( ͡- ͜ʖ ͡°)

Naprawdę nie dziwię się kobietom, że nie chcą obchodzić, bo która data jest właściwa? Wszystkie?


No wiadomo, więc lepiej żadnej nie obchodzić.


A Dzień Chłopaka to chyba w szkole się obchodzi ;) i czy w ogóle jest Dzień Dziewczyny?


@ChissCake: Tak,
  • Odpowiedz
@defoxe:
W czasach liceum, oddelegowałyśmy najlepszą laskę, aby poprosiła nauczyciela fizyki, aby nie odpytywał nas, bo jest Dzień Kobiet. On na to "dzisiaj jest Dzień Kobiet, dziecko, KOBIET!".
Miał rację - dziewczynki to nie kobiety, a chłopcy to nie mężczyźni.

Dzień Kobiet powinny obchodzić głównie kobiety, cieszyć się tym, że możemy pracować, głosować, itp. A nie to, że mamy waginę i oczekiwać prezentów od mężczyzn.

To co napisałam w poradniku, to
  • Odpowiedz
W czasach liceum, oddelegowałyśmy najlepszą laskę, aby poprosiła nauczyciela fizyki, aby nie odpytywał nas, bo jest Dzień Kobiet. On na to "dzisiaj jest Dzień Kobiet, dziecko, KOBIET!".


No to nauczyciel burak trochę, z drugiej strony obowiązki jedno a święta drugie.

Miał rację - dziewczynki to nie kobiety, a chłopcy to nie mężczyźni.


A kiedy zaczyna się chłopiec a kiedy mężczyzna. To może być płynna granica. Chodzi o płeć/funkcję a nie wiek.

Dzień
  • Odpowiedz
Ot, tyle, bez żadnej urazy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@defoxe: ok, tylko dyskutujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz rację, że rozmowa zeszła na inne tory.
Jeszcze wyjaśnię, że wpis powstał dlatego, iż przed świętami tag #perfumy naprawdę mocno był zaśmiecany tymi samymi pytaniami o perfumy dla różowej ;) Teraz spodziewam się drugiej tury pytań na tagu, więc może komuś ten wpis pomoże, a
  • Odpowiedz