Wpis z mikrobloga

Cześć!

Dzięki pomocy kilku z Was oraz moim znajomym udało mi się w końcu skompletować zestaw, który chciałbym złożyć.
Proszę o ocenę.

W skład mojej jednostki miałyby wejść:
1. Procesor: AMD Ryzen 7 1700X 3.4GHz
2. Płyta główna: Gigabyte B450 AORUS Elite
3. Pamięć RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16
4. Karta graficzna: Gigabyte Radeon RX 570 Gaming 8GB DDR5 (już kupiona)
5. Pamięć SSD: Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe + Crucial 2.5'' SATA SSD MX300 (Crucial już kupiony)
6. Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis3 HE1425 v2
7. Zasilacz: Seasonic FOCUS 80Plus Gold 450W lub 550W
8. Obudowa: Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass
9. Dodatki: Silentium PC Sigma Pro 120 PWM

Przeznaczeniem będzie - modelowanie CAD, czasami jakieś gierki FHD żeby śmigały oraz przeglądanie Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taki zestaw ma sens? Czy jeszcze nad czymś się zastanowić?
Całość to blisko 4.500 zł a dużo rzeczy na przecenie jest i tak.

#pcmasterrace #komputery
Dziękuję raz jeszcze tym, którzy służyli poradą.
  • 21
@BoleKk87: Tak, ale kupiony w bardzo dobrej cenie 729 zł. Ja wiem, ze są znacznie lepsze modele ale jest też odpowiednio wyższa cena. Czasami trzeba iść na ustępstwa.
@zielonka18: Podobno biorąc 450W nie powinno mi ciągnąć więcej jak 350W więc miałbym 100W zapasu aczkolwiek coraz bardziej zastanawiam się nad 550W dla spokoju ducha.
@Variv: Ryzen 2700X jest wyraźnie droższy przy na tyle zbliżonych parametrach, że nie powinienem tego odczuć. Widziałem, że w marcu 2017 - 1700X - kosztował niemal 2000 zł więc cena 909 zł (Komputronik) wydaje mi się świetna okazją. Oczywiście mogę się mylić - gdybym się na tym znał na takim poziomie jakbym chciał to bym nie musiał Was prosić o ocenę ¯\_(ツ)_/¯
@MentorPL 7 1700x jest raczej lepszym pomysłem od 5 2600 na przyszłość, bo aktualnie w grach dzieli je kilka fps na korzyść 2600, ale konsole kolejnej generacji będą miały 8 rdzeni i właśnie pod tyle będą optymalizowane gry.

Zasilacz trochę ryzyko, 80 bronze 550 > 80 gold 450 w tym przypadku.
@XkemotX Rozumiem, że ryzyko jeżeli chodzi o zbyt niską moc czy ten konkretny model? Jeżeli miałoby to gwarantować spokój to 80 Gold 550W jest na x-kom jedynie 90 zł droższy a gwarancję mają na niego 10 letnią. Na 450W jest kilka lat krótsza.
@MentorPL chciałeś napisać "aż" a nie "tylko" przy tych 90 Miras ( ͡ ͜ʖ ͡) Wiesz, nigdy jakoś nie wyliczałem mocy, zawsze patrzę na oko jak to leży na papierze, widzę Twój zestaw (podkręcony) i 450W obok. Niby spoko, ale tak na styk - brałbym cokolwiek więcej gdybym ja kupywał - 480, 500, 530, 550W, nieistotne, ale więcej. Raczej nie będzie tragedii jak weźmiesz 450, na pewno
@XkemotX Polecony przez kolegę (i w sumie Mirka w jednym) jako high end'owy zasilacz. W poniedziałek odpiszą mi z x-kom w sprawie wyceny a oni mają od 550W w górę więc jak oferta będzie dobra to leci 550W.
Mocno spinałem żeby dobre komponenty dobrać bo w 2012 zostałem mocno oszukany przez lokalną firmę. Zamiast "części z górnej półki" dostałem ich "wietrzenie magazynu" w dosłownym tego stwierdzenia znaczeniu. Chciałbym aby to co złoże
@MentorPL Ano, dobrze słyszałeś.
Nie martwiłbym się. Szkoda, że tak Ci się trafiło z tym lokalnym ale jak już złożysz to samo z siebie nic nie powinno padać. Mirek dobrze Ci napisał, to jest highendowy zasilacz, jeden z najlepszych o ile nie najlepszy w swojej cenie. Raczej nie będziesz miał powodu do narzekania. Jeśli coś ma być problemem w ciągu kilku lat to wydajność karty w najnowszych grach na wysokich detalach. Procesor
@XkemotX Bardzo Ci dziękuję za Twoje opinie i porady. Zrażony jestem okropnie, jeżeli chcesz to mogę Ci podesłać dwie / trzy fotki co i jak mi złożono. ()
Tym razem bogatszy o nowe doświadczenia nie dam się Januszom i jestem w miarę rozeznany oraz do wielu osób sięgałem po porady. Super słyszeć, że jest szansa, że 3 generacja może pasować do tego samego układu. Aktualnie wymieniam dosłownie wszystko
@XkemotX Teraz to kabelki będą poukładane estetycznie, wszystko do siebie pasować i będą filtry przeciwkurzowe - strasznie irytowała mnie ilość otworów przez które mógł się w aktualnej budzie zbierać. No nic. Miłego piątku, Mireczku!