Wpis z mikrobloga

Zachęcony rozmową z @zuppan i wpisem @mapache też się pochwalę co staram się w robić w wolnym czasie.
Jakiś czas temu stwierdziłem że chętnie pobawię się pojazdami autonomicznymi, niestety ze względu na trudności z uzyskaniem zgody na wyjazd takiego pojazdu na ulicę musiałem porzucić myśli o następcy Tesli ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Z drugiej strony nie chciałem też robić jakiegoś projektu do szufladki ale coś co może mi się przydać w przyszłości.
Po 30 sekundach namysłu stwierdziłem że zrobię sobie autonomiczną kosiarkę. Wiem że już takie są na rynku ale ze względu na brak wykształcenia w kierunku robotyki i automatyki stwierdziłem iż będzie to wyśmienita zabawa (nauka przez zabawę ( ͡ ͜ʖ ͡) ).
W ten sposób w bólach rodzi się powoli mój własny frankenstein który w przyszłości będzie kosić mi trawę koło domu.
Teraz może coś o technikaliach: sterowanie silnikami (2x 100W), czujnikami (zbliżeniowe, enkodery, żyroskop), odczyty gps, stanu baterii opartę są o mikrokontroler #stm32 f3 Podpięte jest to przez USB do #raspberrypi na którym stoi soft napisany w c++ kontrolujący całą platformę. W przyszłości dodatkowo uruchomię na tym jakąś #sztucznainteligencja żeby nie rozjechała mi psa czy też sąsiada. Jeżeli okaże się że raspberka jest za słaba, mogę dzięki USB podpiąć inny komputerek który już prędzej da sobie z tym radę. Cała ta platforma komunikuje się z aplikacją napisaną na #android którą w przyszłości chcę ustawiać współrzędne działki.
W sumie tyle.
Na zdjęciu jest prototyp komputera. Nie mam zdjęcia platformy jeżdżącej ponieważ zostawiłem ją na strychu u Taty w domu. Ale jak będę miał czas to wrzucę jej zdjęcie przed przebudową i po przebudowie (uczę się spawać stąd też plan przebudowy i poprawy błędów konstrukcyjnych).
#chwalesie #diy #programowanie
K.....m - Zachęcony rozmową z @zuppan i wpisem @mapache też się pochwalę co staram si...

źródło: comment_zh8dmsNei1paSOt0YJvr1HKtkWmNUTeb.jpg

Pobierz
  • 8