Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki z tagów #programowanie #frontend #programista15k
Jestem w trakcie 2 miesiąca stażu i pewnie mi przedłuża umowę jako junior front-end developer, bo chyba są zadowoleni z mojej pracy, ale mam wątpliwości czy chce.
Firma nie za duża, projekt również ale oparty na polymerze, głównie w wersji 1.0-2.0...
Wcześniej zrobiłem kilka projektów w bardziej popularnych fameworkach i wsparcie było na zupełnie innym poziomie. Teraz niemal codziennie wracam z pracy wykończony psychicznie bo proste taski zajmują mi dużo za dużo czasu jak na moje standardy, co mnie bardzo demotywuje. Często przez to robie nadgodziny.
Dodatkowo demktywuje mnie fakt, że nie czuje, że mógłbym w tym czasie rozwijać się w angularze czy react.

Uciekać, szukać czegoś innego czy zostać, bo to nie kwestia frameworka tylko bycia początkującym? Co zrobilibyście na moim miejscu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok

Zostać czy szukać innej pracy?

  • Zostać 20.8% (11)
  • Szukać czegoś innego 79.2% (42)

Oddanych głosów: 53

  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam zostać jeszcze pół roku i olać nadgodziny. Nie dajesz rady to idziesz do domu i wywalone do jutra.
Jak przepracujesz trochę i nabierzesz troche obycia to będzie prościej czegoś szukać
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Pytanie dlaczego taski zajmują dużo czasu? Może nie do końca masz optymalne środowisko (brak automatyki, odpowiednich buildów, testów automatycznych, zbyt duże pakiety), może brakuje etapu planowania (ciągłe mini-refactory) a może Team Lead i zespół źle je definiuje (za duże bryły, za wiele powiązań).
Zatem po prostu zweryfikowałbym na jakim etapie tracisz najwięcej czasu, a potem myślał dalej.
  • Odpowiedz
OP: @maque: nie ma testów w ogóle, komponenty są źle napisane, wszędzie są !importanty bo 'gotowe komponenty' i ich style są popsute.. albo w ogóle nie działają jak powinny.
Dodatkowo ten framework tak jak pisałem wsparcia nie ma - dokumentacja jest tragiczna, ostatnio miałem buga i szukając pomocy znalazłem post o nim z 2015r. z pytaniami co miesiąc kiedy to naprawią do 2018r...
Starsi programiści mają podejście 'radź sobie młody',
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W takiej sytuacji nie traciłbym czasu, bo ani się nie nauczysz, ani nie rozwiniesz, a najgorsze co może się przytrafić to wypalenie, zniechęcenie albo jeszcze nabrania podobnego podejścia do robienia byle-jak...
  • Odpowiedz