Wpis z mikrobloga

#afera #gdansk #adamowicz #spiseg #polska #wosp2019

Znajomy poruszył dość istotne kwestie dotyczące zabójstwa Adamowicza.
Podchodziłem do tego dość nieufnie, ale widzę, że ma sporo racji i może warto się zastanowić chwilę.

Może Wy odniesiecie się do poruszonych kwestii?
Wrzucam screen rozmowy ponieważ nie chciało mi się redagować osobno pytań i boję się, że wyrwę coś z kontekstu.

Było parę znalezisk na ten temat, ale się nie przebiły. Przykład:
https://www.wykop.pl/link/4776265/czy-na-pewno-byla-to-akcja-ratunkowa-prezydenta-adamowicza/
źródło: comment_BkNny9iDT5FD8yBI252LaHFrxI5s1QWe.jpg
  • 18
@SweetDreams: kazda taka historie da sie opowiedziec, zeby wymyslic jakas teorie spiskowa. Jednak wiekszosc historii nie ma za soba zadnego drugiego dna.

Mozna dlugo rozwazac, czemu to tak wygladalo, ale dla mnie najbardziej prawdopodobna jest wersja, ze to byla osoba chora psychicznie. Jesli to ktos zaplanowal, to zrobilby to po cichu, po co ryzykowac ze Stefan teraz powie kto go do tego namowil?
@SweetDreams: możesz powiedzieć koledze, że jest #!$%@?ęty. Karetki systemu nie obstawiają prywatnych imprez (państwowe niekiedy tak, ale i to rzadkość). Taka impreza jak WOŚP to z reguły łatwy pieniądz więc naganiają młodych na taką pracę, nie mających większego doświadczenia. Jak dla mnie scenariusz jest prosty- nie znalazł się w ekipie obstawiającej imprezę czlowiek z jajami który wpakowalby Adamowicza do karetki i zawiózł do centrum urazowego (<5 min drogi) w drodze robiąc
@SweetDreams: Twój kumpel to kolejny spec od resuscytacji, który uważa, że ratownik ma rentgen w oczach i widząc ranę pod żebrami wie pod jakim kątem i jak głęboko wszedł nóż, widzi jakie narządy zostały uszkodzone i w dodatku ma jakąś inną, specjalną metodę na zatrzymanie akcji serca jeśli jest ono uszkodzone. Ciekawe co to za metoda, bo ja jej nie znam, wymysły o prokuratorze dla ratownika też wyciągnął sobie z dupy.
źródło: comment_MiB4uPGOD5wW6znut5Ksl1RE80Di3Xvv.jpg