Wpis z mikrobloga

@nie_dziekuj: sei to sei, nie jest to dorsz, ale faktycznie ryba z rodziny dorszowatych.
No i czArniak bo czErniak to zlosliwy nowotwor skorny.
Przy okazji blizej mu do rdzawca niz do dorsza.
Ale to takie ichtiologiczne zbocznie.
Nie ma czegos takiego jak czarny dorsz ;)
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: widze ze mamy tu speca od karasi.
Rozumiem, ze znasz Norwegie na wylot i zadna ryba nie jest dla Ciebie tajemnica.
Powinienes wiec podziekowac za to ze poznales nowa nazwe znanej juz sobie ryby. Ty jednak wolisz #!$%@? sie do nazewnictwa przy okazji robiac z siebie buraka.
No ale coz. Nie kazdy Polak w Norwegii wart jest spluniecia.
  • Odpowiedz
@PMV_Norway:
Po wyrzyganiu swojej karasiowej wiedzy stwierdziles ze nie ma takiej ryby jak dorsz czarny.
Google oraz moj znajomy wedkarz twierdzi inaczej. No ale co oni wiedza jak oni pewnie fiorda na zywo nie widzieli...
  • Odpowiedz
@klonczyslawek: Czy zarozumialy, wiesz tez czesto jestem poprawiany gdy sie myle.
Prosta sprawa.
Zwlaszcza ze post raczej mial charakter lekko zartobliwy, ale jak widac sprostowanie nazwy blednej poskutkowalo #!$%@? i wylaniem zolci.
Zwlaszcza koncowka. No ale moze faktycznie dal wyraz ze nie kazdy wart jest spluniecia, to juz pozostawie pod wlasna rozwage.
A odnosnie ryb, coz po prostu mam wiedze w tym temacie. Ale to juz nie czas i miejsce na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@nie_dziekuj: ale rozumiesz że równie dobrze można nazwać dorsza pomuchlem i też wyjdzie ze to dorsz. Zobacz, że nawet nazwy łacińskie wskazują że daleko mu do dorsza, mniej więcej tak samo jak pies z lisem. A co do przekrecenia nazwy, chyba nie chciałbyś napisać ej złapałem czerniaka.
  • Odpowiedz