Wpis z mikrobloga

@Niggalke: nie na głupote.
Tylko na to, ze te dwa gniazda, mimo, ze obok siebie, to podłączone rzeczywiście do dwóch róznych faz.

JAko, ze dalej nie ogarniasz
TAm sie faza moze conajwyej z N spotkac, a nie z druga, inną fazą.
Czytaj będzie max 230V różnicy potencjału, a nie 400.
  • Odpowiedz
@nunu85: Mogą być oba gniazda na innych obwodach i innych fazach. Wtedy zrobisz zwarcie międzyfazowe.

Ale z uwagi na odległość, na 95% są na tym samym obwodzie. Czyli nic się nie stanie (o ile N i L nie zostały zamienione w gniazdku/wtyczkach kabla).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nunu85: jak ja ubóstwiam, kiedy ktoś, kto nie widział co wyprawiają domorośli elektrycy pieprzy głupoty. Po pierwsze, napisałem wcześniej o tym, o czym Ty teraz. Po drugie, nie masz pojęcia jakie cuda da się zobaczyć tam gdzie nagle, nie wiadomo jak przestało coś działać. Około pół roku temu, w jednym pomieszczeniu z trzema gniazdkami spotkałem się z tym, że były na nich trzy różne fazy. Co autor miał na myśli,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matteusz89: tak, jeśli fazowy i N będą po tych samych stronach w obu gniazdkach, to wystraszy obrócić wtyczkę, o ile ona sama na to pozwoli, bo możesz się spotkać z bolcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tymirka: @matteusz89: jeżeli ta sama faza i gniazdka podłączone tak samo, nic się nie powinno stać, bo nie ma różnicy potencjałów


Sorry za głupie pytanie. Ale przecież podłączając coś do prądu, chociażby głupia żarówkę, która jest kawałkiem drutu, nie robimy zwarcia a też łączymy fazę z neutralnym. Czemu zwierając je takim przewodem jak na zdjęciu pójdzie zwarcie w takim razie n
  • Odpowiedz