Wpis z mikrobloga

Z moim kontem bankowym i kartą płatniczą (debetowa nie kredytowa, VISA) dzieją się od 01.01.2019 dziwne rzeczy, a mianowicie, nie ściąga mi z konta małych platności za rzeczy które kupiłem zbliżeniowo, tak do 20zł, zaczęło się od niepobrania właśnie w pierwszy dzień nowego roku około 20zł za zestaw w Mcdonaldzie, myślałem pewnie mają error i w końcu ściągną, ale nie, minął miesiąc dalej na wyciągu brak płatności, w między czasie kupowałem kilka rzeczy za 3, 5, 10, 15 zł w różnych sklepach typu gumy do życia w Żabce, woda na siłowni, papierosy w spożywczaku i takie płatności nie są ściągane z mojego konta. Celowo nie piszę nazwy banku, spotkał się ktoś kiedyś z taką sytuacją? #banki #bankowosc #pieniadze
  • 13
@SanczoBalca: też mnie to denerwowało. Miałem podobnie, ale niektóre transakcje zaczęły się pokazywać po tygodniu w historii i odejmowało z konta. Nie wiem dlaczego w mBanku tak jest. Na dzień dzisiejszy mam 5 kart i tylko z tą z mBanku tak się działo. A ogólnie to nie polecam. Według mnie są korzystniejsze rachunki w innych bankach. #mbank
@fruczek: niestety jestem przywiązany do tego konta z paru względów, mam je chyba od kiedy mBank działa w PL, też tak myślałem że po tygodniu ściągną należności, ale nic, od pierwszej płatności minął miesiąc (właściwie to za 2 dni minie). Jutro zrobię test i kupię parę rzeczy i będę brać potwierdzenia z terminala.
Nie wiem dlaczego w mBanku tak jest


@fruczek: płatności zbliżeniowe przy małych kwotach mogą być przeprowadzane offline (czyli terminal nie komunikauje się z bankiem podczas transakcji). W mBanku można to wyłączyć, dzwonisz, pozniej idziesz do bankomatu, karta wczytuje nowe ustawienia i już nią transakcji offline nie zrobisz.
@SanczoBalca, transakcje zbliżeniowe w dużej części są transakcjami realizowanymi offline, co oznacza, iż w momencie płatności terminal nie łączy się z naszym systemem. W takim przypadku transakcja będzie widoczna w historii po jej rozliczeniu przez akceptanta.
@SanczoBalca: trochę odkopię, ale miałem podobne sytuacje. Jedną lata temu właśnie w mBanku (do dziś nierozliczona) i kilka ostatnimi czasy w Raiffeisen bodajże. Kebab za jakieś 13zł i zakupy spożywcze za jakieś 57zł. Kebab sprzed kilku miesięcy, zakupy jakoś sprzed miesiąca.

Nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje, ale wiem, że kasa ta nigdy nie zostaje rozliczona więc właściwie darmowe zakupy. ¯\_(ツ)_/¯