Wpis z mikrobloga

#kpop #muzyka #mamamoo

#kpoptop100 <- tag do obserwowania

Lista do wołania https://mirkolisty.pvu.pl/list/Ifx26nvsJJGPaYPj

10/100 - jedna dziesiąta już za nami

MAMAMOO - Starry Night

Wczoraj pisałem, że kiedyś pomyliłem Momoland z Mamamoo, więc idąc za ciosem dzisiaj drugi z wymienionych zespołów. Spośród grup które opisywałem, ta jest chyba najdłużej na rynku. Swój debiut mieli w 2014 roku.

Mamamoo jest zespołem zgoła odmiennym od np. Twice czy Momoland. Nie zobaczymy tu cukierkowych teledysków i słodkich, niewinnych dziewczynek. Mamamoo ma odważne występy sceniczne i kreują siebie jako "poważna" grupa.

Średnia wieku dziewczyn to 25 lat. Najstarsza z nich Solar w tym roku skończy 28 lat.

Przejdźmy do utworu, który rozpoczyna się fajną gitarką, która można powiedzieć jest charakterystyczna dla tego zespołu.

Zwrotkę zaczyna Hwasa, która jest moją najmniej ulubioną dziewczyną w tym zespole. Nie podoba mi się jej "bitch face" i ogólnie rola "dorosłej" i "wyzwolonej". Chociaż jest najmłodsza, wygląda (jak dla mnie) najstarzej. Nie można jednak odmówić jej głosu, który jest świetny.

Później widzimy Solar, która mimo, że jest najstarsza to wygląda (moim zdaniem) najlepiej. Podoba mi się również jej ciepły wokal.

Bardzo podoba mi się to co zrobiły Hwasa i Wheein jest to jeden z charakterystycznych momentów w tym utworze.

Następnie wchodzi Moonbyul ze swoim oryginalnym niskim głosem i nawet nieźle rapuje.

Dochodzimy powoli do refrenu, który zaczyna się ciepło i spokojnie aby później nabrać tempa wraz z Solar. Potem nadchodzi drop z gitarką znaną z początku utworu i już jest fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teledysk choć prosty przykuwa uwagę plenerami. Mamy tu łąki, lasy, plaże, góry (borsuki, kuny, jenoty) i naprawdę jest na czym zawiesić oko. Wygląda to po prostu ładnie.

Przy tym utworze można się fajnie wychillować i nieco odpocząć, od można by powiedzieć klasycznym utworów k-popowych.

#ladnapani #koreanka Solar w komentarzu
M.....m - #kpop #muzyka #mamamoo 

#kpoptop100 <- tag do obserwowania 

Lista do ...
  • 5