Wpis z mikrobloga

@Ignacy_Patzer: Nie podam tytułu ale kiedyś czytałem książkę z gatunki sci-fi. Była tam wizja przyszłości. Podobnego określenia użyto na zakłady w których trzymano kobiety. Oczywiście trzymano je tylko w celach rozrodczych. Nie żebym popierał takie rozwiązanie ale nazwa zabawna :)
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Przebijam W Diunie było coś, co nazywało się bodaj "kadzie aksolotlowe"


Fanatyczni Bene Tleilax od ponad dziesięciu tysięcy lat wykorzystywali swoje rodaczki jedynie jako maszyny do płodzenia potomstwa i kadzie aksolotlowe. Były niewykształcone, utrzymywane w stanie śpiączki, pozbawione swobody ruchów, sprowadzone do roli łon na stołach.


Jeszcze mniej humanitarne, ale przynajmniej nie uciekną.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Też mi się od razu z tym skojarzyło. Ech, śmieszkować można, ale problem faktycznie zdaje się być ciężki do rozwiązania. Społeczeństwa, które nie zostały podbite, zniewolone, nie upadły przez choroby i susze, ale wymierają na własne życzenie, to pewne novum w dziejach świata.
  • Odpowiedz
@kospitos261: na pewno nie kupowaniem sobie wyborców. Ten rząd jest antyrodzinny i antyprzedsiebiorczy i antyobywatelski, po jaką cholerę mam w tym kraju tworzyć nowego człowieka? Żeby #!$%@?ł z bezsilności jak ja?
  • Odpowiedz
@kospitos261: Zastanów się przez chwilę nad profilem rodziny, która uzależnia decyzję o urodzeniu kolejnego dziecka od tych 500 złotych miesięcznie i powiedz mi czy wolisz żeby to było źródło wzrostu demograficznego, nawet zakładając że jakiś by był?
  • Odpowiedz
@kospitos261 Brak socjalizmu, większy kapitalizm, niższe podatki, promowanie prorodzinne, lepsze prawo dla mężczyzn, lżejsze prawo.

Więcej będzie firm w polsce to bedzie więcej, lepiej płatnych prac, niższe podatki i brak socjalu będzie więcej zostawać w portfelach i ludzi będzie stać na dom i rodzinę. Młodzi nie będą musieli emigrować z polski by godnie żyć.

Dlatego głosuję na Wolność
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ale wiecie, że ten program gówno daje i wskaźnik urodzeń wcale od niego nie wzrósł?

@Nieprzyjazny_Ziemniak:

Zgadza się, program jest nieefektywny i drogi ale 10% więcej urodzeń gównem bym nie nazwał. Brak wyraźnego wzrostu nie oznacza braku wpływu.

500+ to tak jakby szef dał 10% podwyżki za 4 godziny dziennie więcej
  • Odpowiedz