Wpis z mikrobloga

@Sharkira: sklep może podchodzić jak chińczycy tj. wpisywać kwoty groszowe żeby nie obciązyć odbiorcy ewentualnymi kosztami, lub tak jak powinien czyli podawać realną wartość zakupu. W tym drugim przypadku masz duże prawdopodobieństwo że zapłacisz VAT w postaci 23% od tej kwoty, a w zasadzie od tej którą będziesz umiał wykazać na etapie ewentualnego postępowania celnego.
@Sharkira: Również zależy to od tego co będzie napisane na deklaracji, a także od humoru celnika który będzie sprawdzał Twoją przesyłkę. Chyba że dostaniesz pismo i tam wytłumaczysz co się stało.
@Sharkira: jeśli celnik ma "wątpliwości" lub kwestia nałożenia cła nie jest oczywista, wysyłane jest pismo gdzie masz dosłać określone dokumenty lub właśnie oświadczenie o wartości importowanego produktu.
@theqkash: to wiem, pytanie czy na adres podany do dostawy. Moja paczka nie dochodzi już prawie miesiąc i zastanawiam się na jaki adres wysłaliby pismo... jeśli na zameldowania to rip
@PuDZ: Mordziaty bierz w ciemno! Obsługa klienta na najwyższym poziomie, brak opłat dzięki temu, że na przesyłce wpisują dużo niższe kwoty niż rzeczywista wartość. Moja paczka niefortunnie się zagubiła w transporcie, wysłali zamówienie ponownie z droższą opcją wysyłki na swój koszt. Polecam!