Wpis z mikrobloga

@Willy666: W przypadku transakcji krajowej wystawia ją sprzedający ale w obrocie międzynarodowym VAT jest odprowadzany przez importera usług na podstawie dokumentu wewnętrznego. Normalnie jest to transakcja neutralna ale skoro nie została wciąz wystawiona faktura przez sprzedawce, to kupujący tzn. Srebrna ma zobowiązanie podatkowe i nie ma prawa do odliczenia VATu.

#4konserwy znowu pokazały, że są bandą ignorantów rozpowszechniających kłamstwa. Iza miała tutaj całkowicie rację. Nawet jej przykład albo kuzyn albo Kaczyński
@Willy666: Przede wszystkim masz obowiązek podatkowy w chwili wykonania usługi i obowiązkiem jest zapłacenie podatku. W takiej sytuacji przepisy księgowe mają mniejsze znaczenie niż podatkowe i choćby się miał zesrać masz wykombinować tak by podatek został zapłacony niezależnie czy rozwiązanie jest księgowo dobre czy nie. (zresztą są czynności których nie da się zrobić księgowo dobrze a masz obowiązek podatek rozliczyć, np. handel kryptowalutami jest niemożliwy w KPiR do rozliczenia poprawnie)

Zresztą
@Herubin napisałem o fakturze wewnętrznej, bo akurat pod taką nazwą funkcjonuje u mnie w #pracbaza dokument na podstawie którego rozliczane są wnt i importy.
Ale zdaje mi się że odchodzimy od meritum sprawy - a chodzi o to, że trudno w tym konkretnym przypadku mówić o wykonaniu usługi i powstaniu obowiązku podatkowego. Facet domaga się po prostu zwrotu jakichś bliżej nieokreślonych kosztów, z udokumentowaniem których ma najwyraźniej problem.
@Willy666: w tym jest problem. Nie wiem czemu ludzie mają problem ze zrozumieniem że w tym przypadku jk zachowuje się jak trzeba. Moim zdaniem wiedział że może być nagrywany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Willy666: To nie jest dochodzenie od meritum sprawy bo cały obrazek to hehe wysmiewanie głupiej baby. Kwestia rozliczenia jest tutaj więc kluczowa.

Sama nazwa oczywiście nie jest kluczowa i wiem że nawyki księgowe w wielu firmach (zresztą znajomość przepisów podatkowych z reguły też) sięga lat 90. Kluczowym jest jednak że jeśli Austriak nie ma FE w Polsce to jak pisała Iza Srebrna ma obowiązek podatkowy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia przychodu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Willy666: Widzę tutaj 2 możliwości:
1) negatywna dla austriaka czyli uznajemy że Srebrna nic mu nie wisi i wtedy musi zapłacić podatek od wartości rynkowej usługi.
2) pozytywna dla niego czyli uznajemy że płatność się należy. Tu jest pewien problem ale przede wszystkim dla Srebrnej ponieważ obowiązek podatkowy powstał i cały czas rosną odsetki od niego (pytanie czy wprowadzone w tym roku przepisy o dodatkowym zobowiązaniu podatkowym działają tu wstecz jeśli