Wpis z mikrobloga

Rzadko się czymś dzielę, ale tym razem poczułem rzadką chęć napisania tutaj czegoś. Zajmuje się m. in. projektowaniem, stąd śledzę znakomity program Grand Designs prowadzony przez Kevina McClouda, który obserwuje, śledzi i towarzyszy różnym ciekawym budowom domów. Serdecznie polecam, program jest bardzo autentyczny, prowadzący ma dużą znajomość tematu, często porusza bardzo trafnie różne kwestie związane z wątpliwościami, dylematami i decyzjami w tematach krążących wokół designu, architektury, ochrony zabytków i innych kwestii.
Dziś oglądając odcinek z serii 12 trafiłem na budowę domu przez polską parę, Stefana i Anię zamieszkujących w Wielkiej Brytanii od wielu lat. Budowa była trudna i wymagająca, z niektórymi decyzjami można się zgadzać lub nie, wygląd też nie każdemu przypadnie do gustu (w tym prowadzącemu) choć mnie akurat poza pewnymi szczegółami się podoba. Mimo wszystko jest to budynek na wysokim poziomie, a zachowanie się bohaterów przez ten trudny okres czasu, przedstawione w materiale budzi podziw. Szkoda, że taki obraz Polaków nie jest wszechobecny za granicą, a raczej to wyjątek.
Polecam materiał:
https://www.dailymotion.com/video/x6hga1b