Wpis z mikrobloga

Cześć, Mirki spod tagu #gory #tatry. Planujemy wybrać się w cztery osoby w Tatry pod koniec lutego. Chcemy wędrować od schroniska do schroniska przez 3 dni. Macie może jakieś propozycje odnośnie doboru szlaków dla amatorów trekkingu?
Ps. Niezbędny sprzęt mamy, czyli raki, stuptuty i odpowiednia odzież. Kondycja też jest.
  • 13
@senior87: to nie wiem, ja po 2 noce robiłem w schroniskach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dzień 1: bus do Chochołowskiej, idziecie do schroniska Chochołowskiej z samego rana zostawiacie większość gratów, i idziecie na Grzesia / Rakoń / itp, powrót do schroniska
dzień 2: idziecie do schroniska na Halii Ornak, w zależności od pogody itp można iść różnymi trasami, np przez trzydniowiański + iwaniacką kiedyś szedłem
dzień 3:
@poji dzięki za ciekawe propozycje.
Niestety odcinek Tomanowy potok - chuda przełączką jest zamknięty, więc hala kondratowa od strony hali Ornak odpada.
Warto pchać się w dolinę 5 stawów, morskie oko i ogolnie te rejony Tatr?
@senior87: bardzo warto, ale moją głupotą było zacząć od tamtych okolic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do 5 stawów b.ciężko dojść w jeden dzień, no chyba że startujemy od Polanicy B i potem Doliną Roztoki, potem to raczej siedzieć na miejscu i wchodzić na okoliczne pagórki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@senior87: Wszystko w zależności od warunków. Serio.

Nawet opcja:
1. Morskie Oko i Czarny Staw.
2. Przez Szpiglas do Piątki
3. Kozi
4. Przez Zawrat do Kuźnic.

Taka ambitniejsza przy dobrej pogodzie. Tu już z czekanem trasy, bo można ładnie polecieć w dół.
@senior87 to żaden wyczyn, zajmie wam to lekkim krokiem 4-5godzin. a wyjść stamtąd możecie zawratem lub krzyże. zawratem - sprawdzić trzeba warunki i czy jest dobre przejście czy lawiniasto. krzyżne dosyć hard-core może być na tą chwilę bez czekana. zawratem też czeka by sie przydał chyba że tyle śniegu #!$%@? że jest lekko.
nie rob z nich leni. Spokojnie w pierwszy dzien dotrą do Wołowca i wroca do schroniska.


@KredaFreda: tzn wizyte w schronisku Chocholowska zalozylem po drodze na zostawienie spiworow/plecakow/itp, zwby tego nie niesc w gore i w dol ( ͡° ͜ʖ ͡°)