Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirki, razem z żoną szukamy mieszkania w #katowice #silesia #slask. Żona ma dostać umowę na czas nieokreślony w maju, ja mam dostać na dniach. Właśnie kończę umowę na okres próbny i udało się przedłużyć na czas nieokreślony. Zastanawiam się teraz jaką będziemy mieli zdolność kredytową, jak już tę umowę dostanę. Czy jest jakiś legitny sposób na wyliczenie tej zdolności bez konkretnego mieszkania na oku? Znalazłem też coś takiego https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/raport-bik jest sens kupić ten raport (ewentualnie zestaw 12 raportów)? #kredyt #kredythipoteczny #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
  • Odpowiedz
@Filip3k91: może być sens sprawdzić BIK, bo a nuż są tam jakieś śmieci, które ci zepsują wiarygodność, więc i zdolność. Do szybkiego szacowania zdolności są jakieś kalkulatory w necie.
  • Odpowiedz
@Filip3k91: jak masz wątpliwości to się przyda raport BIK, ale jeśli nie brałeś wcześniej kredytów/rat, bądź spłacałeś je bez opóźnień to nic ciekawego tam nie będzie. Poza tym przy kredytach hipotecznych mało który bank bierze pod uwagę punkty BIK. Tam raczej sprawdzają wiarygodność indywidualnie, w KRD i właśnie przez papiery potwierdzające zatrudnienie

Zdolność kredytowa zależy od wysokości zarobków względem wysokości kredytu, a symulacje to można sobie zrobić w którymś z
  • Odpowiedz
@Filip3k91: idź do jakiegoś Homebroker albo innej agencji, obejrzyj jakieś mieszkania, wybierz, zobaczysz czy dostaniesz kredyt, przy okazji zapytasz o zdolność, a na koniec możesz zrezygnować
  • Odpowiedz
@Filip3k91: Wasza zdolność kredytowa zależy od zarobków netto, wieku, zobowiązań (alimenty, raty kredytów, limity, karty kredytowe, liczba posiadanych dzieci, liczba osób na utrzymaniu). Podaj te dane (może być na pw) to policzę zdolność w kilku bankach.

Raport z BIK jest nie potrzebny.
  • Odpowiedz
@Filip3k91: Jak chcesz wyliczyć wstępną zdolność to idź do firmy typu Open Finance, wyliczą zdolność i wskażą najlepszy bank do kredytu w waszej sytuacji. Ich pomoc jest za free - prowizję mają od banku za sprzedanie kredytu. Jeśli chcesz to napisz na PW, mam kontatkt do gościa który mi i różowemu pomagał i jestem bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz