Wpis z mikrobloga

Ile wyniósłby koszt wykończenia mieszkania 58m2. Mieszkanie w stanie deweloperskim. Styl to minimalizm, białe ściany panele na podłogach, płytki w kuchni, łazience i wiatrołapie. Powierzchnia do płytek to około 20m2 łącznie ze schodami. Z wyposażenia co musielibyśmy dokupić to meble do kuchni plus płytka indukcja i piekarnik i całą łazienkę wyposażyć łącznie z armaturą. Czy 40tyś starczy? Mówimy tutaj o nie jakimś #!$%@? w kosmos standardzie tak normalnie czysto i minimalistycznie styl skandynawski. Kuchnię bierzemy pod uwagę Ikea itp.
#budownictwo #budujzwykopem #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@Gadgetztan: @wedkarzyk: a przyjmując, że do płytek zatrudniłbym po prostu jakiegoś fachowca a resztę sam z rodziną? Bo położyć panele umiem ściany pomalować też niezbyt skomplikowana rzecz zwłaszcza, że w domu rodzinnym praktycznie zawsze robiłem wszystko sam z tate.
  • Odpowiedz
@johnnyMetalowy: Zastanów się czy trzeba/chcesz robić gładzie? Zmiany w elektryce, hydraulice? Prawdziwy styl minimalistyczny jest bardzo drogi, bo przy nim wszystkie niedociągnięcia widać. Brak listw itp...
  • Odpowiedz
@johnnyMetalowy: Bezpiecznie jest zawsze policzyć 1000zł/m2, ale są możliwości oszczędzenia, np. na płytkach, poszukaj płytek drugiej kategorii, w których musisz przebierać, wyrzucać pęknięte lub przeznaczyć je na docinki. Nie wiem, jakie masz tynki, ale przy 3 kategorii, zrobionych dosyć dobrze nie trzeba, choć wygląda to lepiej, nakładać gładzi, od razu możesz malować. Malowanie i panele zrób sobie sam. Kuchnia z Ikea to wcale nie jest najtańszy wybór, choć najładniejszy z tańszych.
  • Odpowiedz
@lemo: teoretycznie nie trzeba z tego co mówi deweloper i z tego co widziałem wszystko jest na gotowo do oddania tzn. malować kłaść podłogi wnosić meble i mieszkać no i zarobić kontakty ale to nie problem mam ojca elektryka.
@michael1v6: co do samej ikei to jest kwestia do dogadania mamy znajomego który robi kuchnie na wymiar i by policzył jakiś rabat.

@pigoku południe wielkopolski
  • Odpowiedz