Wpis z mikrobloga

@Kaizerx: szczerze? Jestem przekonany, że i teraz coś takiego byłoby większą „aferą”. Nie, nie dlatego, że to poważniejsza sprawa, ale dlatego, że ludziom znacznie łatwiej jest zrozumieć i pojąć, że „wchodzenie na krzesła nie przystoi” (a to, że tam nie było krzesła, to już jest szczegół ogółowi umykający…), niż nieco finezyjne machlojki finansowe.
A aferę kręcili przez całe wybory


@Kaizerx: Bo trzeba przyznać ze pis ma najlepszych spindoktorów i idealne wyczucie internetu. Nie wiem czy to szefenecher i jego farma troli, czy duże komercyjne agencje. Ale potrafili wywołać entuzjastyczną reakcję internautów, którzy dalej spontanicznie powielają i produkują treści. Nie musza płacić 60groszy, ludzie robią to dla przyjemnosci
@Kaizerx: Bo tu nie chodziło o to, na co stanął, ale że ogólnie zachowywał się dość dziwnie i był dość zmieszany, a z tego krzesła/podestu (nieważne) po chwili ściągał go BOR. A krzyk "Chodź szogunie" w postaci ŻŻP chwilę potem dopełnił żenady.
@Kaizerx: podwójne standardy ;) nawet jakby tam Było, że wzioł waliche kasy, i wór białego jako zapłata to wyborcy PiS by stwierdzili, że to tylko 1 walizka i nie wiadomo co w środku, a w worku to pewnie mąka na chlebek
@Kaizerx: Ja jestem zszokowany reakcjami ludzi. W tym kraju afera to by była chyba już tylko wtedy, gdyby Kaczyński osobiscie chodził od domu do domu i srał ludziom do ryja. Ale pewnie i tak część by powiedziała, że to nic takiego, bo ta kupa jest nasza, polska i patriotyczna, a poza tym może i nasrał, ale na dzieci dał 500 zł.

W skrócie. Za państwową kasę (= kasę podatników) finansuje się
@bacaa90 Nie było żadnej nacjonalizacji, nie używaj pojęć których nie rozumiesz. Gigantyczny kredyt hipoteczny na tak lukratywną inwestycję nie byłby niczym nadzwyczajnym i udzieliłoby go większość banków. Może gdyby ktoś udowodnił, że kredyt zawarto na niekorzystnych dla PEKAO warunkach (np. w zakresie zabezpieczeń, terminów spłaty, czy odsetek albo w sytuacji gdy stan finansów banku nie pozwalał na udzielenie takiego kredytu) to byłaby z tego jakaś afera, ale w tej sytuacji? Nie bardzo.
@Kaizerx: absolutnie nie jestem zwolennikiem PiSu, jestem przeciwnikiem tych wszystkich repolonizacji i nie chcę ich bronić, ale gdzieś mi się mignęło, że z taką lokalizacją, planami itd to każdy bank by chciał im udzielić kredytu, więc w TYM konkretnym przypadku argument, że Pekao zostało zrepolonizowane żeby udzielać kredytu na inwestycje prezesa trochę nietrafiony
Pamiętacie jak aferą na kilka miesięcy było to że polityk stanął na krześle. Stanął. Na krześle. Zamiast usiąść.


@Kaizerx: a nie za to, że typ przyniósł krzesło na jego wiec polityczny i wsadzono go do więzienia na wiele miesięcy bez wyroku, wykorzystując ciagłe przedłużanie aresztu tymczasowego, bo został oskarżony o próbę zamachu krzesłem na Komorowskiego?
@wjtk123: W czerwcu 2017 PZU wykupiło PEKAO, więc można mówić o nacjonalizacji. Czy partia może kierować komercyjną spółką działającą na rynku deweloperskim? Nie, nie może. Zabrania jej tego art. 24 ustawy o partiach politycznych zakazujący działalności gospodarczej. Po za tym JarKacz reprezentował spółkę bez pełnomocnicw. Inwestycję miał kredytować ten PAŃSTWOWY bank Pekao SA. Kredyt udzielony Srebrnej miał wynosić 300 mln euro. Prezesem Pekao SA jest Michał Kupiński, za czasów Szydło prezes
Koleś był ścigany przez policję już wcześniej i za te inne przestępstwa go złapali.


@Herubin: koniec końców udowodniono mu tylko znieważenie Bronisława i posługiwanie się fałszywą tożsamością, za co dostał 6 tysięcy kary i 10 miesięcy niesłusznego aresztu..

https://www.tvp.info/30100753/zamach-krzeslem-na-komorowskiego-zapadl-wyrok

W areszcie siedział właśnie za "próbę zamachu" i to nie jest żadna "kłamliwa narracja" tylko fakt.