Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie #adobe CC

Kupując pełny pakiet, jedna osoba na raz może działać z jakiejkolwiek aplikacji, ale druga już nie (licencja pozwala na instalacje na dwóch komputerach). To dla mnie jasne.

Jednak! Kupując tylko potrzebne aplikacje (i przepłacając...), np. #photoshop i Illustratora jako osobne aplikacje, rozumiem, że jedna osoba może działać na Photoshopie, kiedy ta druga będzie działać na Illustratorze?

A co jeśli zakupię dwa razy #illustrator? Licencyjnie oprogramowanie ogarnie, że dwie osoby na jednym koncie mogą korzystać jednocześnie z Illustratora?

Czy może moje pytanie jest bez sensu bo sprawdzanie online tu nie występuje i to tylko licencje na "(e)papierze"?

#pracbaza #grafika #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@poprawnieniepoprawnyja: A co takiego ma niby to Adobe, czego nie ma Affinity? Bo na pewno Photo jak i Designer są bardziej zaawansowane od CS6. Ja rozumiem, że mógłby być problem z InDesignem, bo to specyficzny format. A ogólnie w licencji Adobe jest tak, że możesz korzystać z programów w pracy i w domu, nigdy nie próbowałam się równocześnie zalogować na konto z dwóch kompów, ale chyba się nie da ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@xandra: Adobe ma to, że graficy mają u nas w wymaganiach wpisaną znajomość Adobe, a nie Affinity i żaden z dwóch nawet o tym programie nie słyszał - już im to na koniec roku proponowałem.

Jeden pracuje u nas od lat na CS6, drugi świeży, skończył się mu trial ( ͡° ͜ʖ ͡°), szefostwo chce kupić, ale subskrypcje ich przeraziły. Mimo alternatyw, w grę wchodzi tylko pakiet
  • Odpowiedz
  • 0
@poprawnieniepoprawnyja hmm mamy w firmie pełen pakiet i tak właściwie to może korzystać i 59 osób na raz. Jedna się loguje, później druga normalnie też. Odpalasz co chcesz. Dalej wchodzi trzecia osoba, loguje się i wybiera kogo wywalić. Z tym, że ta eywalona osoba nadal może pracować na otwartym programie, zapisywać projekty itp
  • Odpowiedz
Ja sam dla siebie patrząc na przepaść cenową, wolałbym się nauczyć Affinity.


@poprawnieniepoprawnyja: Ale tu się nie ma co uczyć, znasz Photoshopa czy Illustratora, to znasz Affinity ( ͡º ͜ʖ͡º) I odwrotnie. Są praktycznie identyczne w obsłudze i klawiszologii.
  • Odpowiedz