Wpis z mikrobloga

GMG, G2A i podobne - 80% kluczy jest kupione kradzionymi kartami i odsprzedawane.


@WydajnaJednostkaIndywidualna: czyli sklepy jak muve, gram, cdkeys, gmg czy wiele innych to zło? G2A oraz kinguin to gówno, ale zazwyczaj robię zakupy w cdkeys i nie ma problemu, wybieram tam gdzie taniej. W durnym epic nie mam takiej możliwości. Nawet na origina czy uplay, a nawet na xboxa xD można kupić klucze z innych źródeł. Nie podoba mi
@Manymouse: Tak. Same plusy. Pamiętaj, że czasem lepiej sprzedać więcej z niższą prowizją niż mieć zajebistą prowizję a sprzedać dużo mniej. Do tego brak opcji recenzji gier, brak forum dyskusyjnego, tworzenie monopolu na tytuły (gorszego niż steam), no i może to, że Epic Games należy do chińskiego giganta Tencent (40% udziałów) i zbiera dane na potęgę.
@MrTofu: Nie możesz z góry zakładać czy sprzedadzą więcej, czy mniej. Zobaczymy jakiś czas po premierze.
To jest na razie dość nowy twór, dajmy mu czas. Steama nie od razu zbudowano. Epic na razie musi mieć gry na wyłączność, żeby przebić się przez monopol steama. Gdyby gry wydać jednocześnie tu i tu, to kto by kupił na epicu?
Co do zbierania danych przez Tencent to xD
Nie możesz z góry zakładać czy sprzedadzą więcej, czy mniej


@Manymouse: Możemy spokojnie założyć, że sprzedadzą mniej niż gdyby prowadzili jednoczesną sprzedaż na obu platformach

To jest na razie dość nowy twór, dajmy mu czas


@Manymouse: Czyli potrzebują czasu, żeby na nowo wynaleźć koło? Serio?

Epic na razie musi mieć gry na wyłączność,


@Manymouse: Czyli czerpanie garściami z konsol i ich "ekskluziwów", które powodują, że aby ograć wszystkie gry
@MrTofu: Bardzo prawdopodobne, ale po co im większa sprzedaż z obu platform, jeśli większe zyski będą mieć z jednej, nawet przy mniejszej sprzedaży?

Czyli potrzebują czasu, żeby na nowo wynaleźć koło? Serio?


Tym pokazałeś, że nie wiesz jak działa rynek. Nikt nigdy nie wypuszcza produktów w 100% gotowych, żeby móc zarabiać wcześniej.

Czyli czerpanie garściami z konsol i ich "ekskluziwów", które powodują, że aby ograć wszystkie gry musisz mieć wszystkie konsole.
Wejdz na faq na ich stronie i zobacz skad biora klucze zamiast wymyslac teorie spiskowe


@dob3k: wystarczy, że jedną grę tam kupiłem i dostałem zdjęcie kodu z brazylijskiego/urugwajskiego pudełka (czort wie). Nie dzięki.

a na marketach jak g2a czy kinguin tylko niewielka czesc kluczy jest pozyskana przez kradzione karty kredytowe a nie ~80%


@dob3k: zależy jakich. większość tam to gówno, 80% dla EFT jak najbardziej się sprawdza jak czytasz nowe
@MrTofu: > Poproszę jakieś info, że epic zbiera dane graczy i wysyła do tencentu.

@Manymouse: Oczywiście, że zbiera takie jak każdy inny launcher ale wykopki lubią się brandzlować bo ktoś ma mapę kliknięć/ruchu myszy czy ich hardwaru xD
@WydajnaJednostkaIndywidualna: Co do cdkeys nadal nie wszedles i nie sprawdziles faq. Kupuja w duzych ilosciach prosto od producenta (skoro tak trudno Ci znalezc i przeczytac)
Co do marketow jak g2a to (pomimo ze tam nie kupuje zazwyczaj) to problem z kradzionymi kartami mieli jakies 2 lata temu a teraz to jest niewielki procent sprzedajacych. Wystarczy patrzec na opinie sprzedawcy.
@dob3k: w faqu mogą sobie pisać, ja dostałem perfidną fotę kodu z kraju południowoamerykańskiego.

Jak napiszę na swojej stronie, że zbieram na dom dziecka, a tak naprawdę przechleję to też uwierzysz?

@dob3k no nie wystarczy, jakims cudem 2-3 gosci codziennie ma lewe EFT i po 2-4 tygodniach usuniete konto.
@WydajnaJednostkaIndywidualna: No i co z tego ze dostales? Co to zmienia? Widocznie taka im producent zapferowal po nizszej cenie. Po Twojej stronie nie zmienia to absolutnie nic.
Wystarczy bo ci ktorzy sprzedaja dobre klucze maja juz wyrobiona renome i nie znikaja po 2-4 tyg ale jak mowie - g2a i kinguina zazwyczaj omijam bo tez sie kiedys na nich przejechalem. Tyle ze nie chodzilo o kradzione klucze z marketu tylko wpyhcne