Wpis z mikrobloga

@Bulgulator: Instalcja bez osbnego PE, upalone zero w rozdzielnicy. Powyłączaj wszystko, bo w gniazdach 230V może pojawić się międzyfazowe 400V AC

Chyba że ktoś źle zerowanie podłączył.

TYLKO NIE DOTYKAJ METALOWYCH OBUDÓW GOŁYMI RĘKOMA, NAWET PO WYŁĄCZENIU BEZPIECZNIKÓW
  • Odpowiedz
@Bulgulator: Pierwsze co mi przychodzi do głowy to źle podłączona puszka montażowa, ktoś zmostkował fazę z uziemieniem. Gdy zaczęło mu wyrzucać bezpieczniki podczas uzbrajania rozdzielni to po prostu odłączył uziemienie.

Drugie co mi przychodzi do głowy to mostkowanie zera z uziemieniem w puszkach montażowych a na koniec zamienienie zera z fazą w rozdzielni.
  • Odpowiedz
@Bulgulator: Ocenić wpierw na czy jest faza, czy na kaloryferze, czy na bolcu. Zwykła neonówka (śrubokręcik taki) wystarczy.
Jak na bolcu, to zapewne uszkodzony przewód zerowy lub PEN na zasilaniu - sytuacja krytyczna, elektryk na wczoraj.
Jak faza jest na kaloryferze, to jeszcze weselej.

@kawal_chjua: Dla prądu przemiennego nie ma ani +, ani -. Tym bardziej żadnej masy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Z czego to wynika ze jak jest problem #elektryka to zlatują się wszyscy nawet ci co mają plus i minus na zmiennym a jak mam problem #hydraulika albo #gaz to nie ma #!$%@? chętnych do pomocy a każdy w domu powinien mieć te 3 typy instalacji conajmniej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz