Wpis z mikrobloga

Mirki, doradzi ktoś jak na takiej działce ze spadkiem jak w załączniku usytuować dom? Chodzi głównie o koszt, co może być droższe z tych 2 opcji. Czy lepiej pod względem ekonomicznym dać wzdłuż linii spadków (1) czy w poprzek (2)? A może nie ma to większego znaczenia? Mam kilka projektów na oku o wymiarach ok. 9x13m, proste bryły z dachem 2-spadowym.

Dodatkowe info:
- ładny widok jest od strony północnej i zachodniej i tam ma wychodzić najwięcej okien i salon.
- przerywana kreska to mniej więcej skoki o 1m, cała działka łagodnie spada w kierunku płn.-zach. nie jest tego na tyle dużo, żeby wyszła piwnica chyba, po prostu będzie wysoki fundament na wierzchu
- na szaro zaznaczona droga dojazdowa do działki
- uprzedzając pytania mam dowolność w WZ gdzie ma być front
- w ustawieniu 1 różnica na 9m jest ok. 1m
- w ustawieniu 2 różnica na 13m jest ok. 1,5m
- strzałka wskazuje front domu

wołam @chafer bo może coś się orientuje w temacie skarp
#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo #dom
tom3k85 - Mirki, doradzi ktoś jak na takiej działce ze spadkiem jak w załączniku usyt...

źródło: comment_VBwt0mLEHvpDNUJ8N4KAYBGp2fS9rnEw.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
Jak masz ładny widok od płn i zach to ja bym dała tak jak na obrazku po prawej. Głównie dlatego że od polnocy wpada ci mało światła, a zachodnia czesc bedziesz miec minimalnie lepiej doświetloną i z widokiem (i bedzie dłuższa niż w sytuacji po lewej)
Mowie z doświadczenia bo dom mojego wujka jest tak usytuowany i na o wiele bardziej sporym spadku.
  • Odpowiedz
Zachodnie okna to wali słońce latem. Wykorzystaj spadki żeby łatwo było z kanalizacją, tarsem i podjazdem jeśli tam graz jakiś. Niektórzy robią piwnicę pod połową domu tam gdzie nizej.
  • Odpowiedz