Wpis z mikrobloga

#amazon #gwarancja #zakupy

Witam

Ma ktoś z was doświadczenie z zakupami z amazon warehouse? Ja planuje zakup słuchawek które są oznaczone jako "w bardzo dobrym stanie" cena jest trochę niższa ale interesuje mnie gwarancja. Słuchawki Sony. Napisałem do Amazona ale dostałem taką odpwiedź

"Przedmioty z kategorii B-ware, czyli drugiej klasy, są generalnie sprzedawane w serwisie Amazon Warehouse Deals.

W tym serwisie firma Amazon sprzedaje zwrócone przedmioty i towary lekko uszkodzone po obniżonych cenach. Jeśli przedmiot jest uszkodzony, stosowna informacja znajduje się na stronie internetowej w jego opisie.

Obsługą zamówień zajmuje się firma Amazon i nasz dział obsługi klienta.

Prosimy pamiętać, że przedmioty Warehouse Deals są oferowane w serwisie Amazon Marketplace. Oznacza to, że dla Warehouse Deals również wykorzystywany jest serwis Amazon Marketplace.

Jeśli z jakiegoś powodu zakup nie spełni oczekiwań, towary można zwrócić w ciągu 30 dni od daty dostawy w stanie, w którym zostały dostarczone. Wówczas zwrócimy pieniądze w wysokości równej cenie produktu.

Ustawowy okres odpowiedzialności za wadliwe towary wynosi dwa lata. Oczywiście zostaje dołączony także rachunek do przedmiotu. Tutaj jednakże przedmioty oznaczone logiem Warehouse Deals podlegają procedury opodatkowania marży. W związku z tym według prawa nie możemy wystawić rachunku z wykazanym podatkiem VAT. Natomiast sam rachunek stanowi podstawę do reklamacji u producenta powyżej 2 lat, ponieważ tak jak już wspomniałem przez dwa lata może Pan ten przedmiot reklamować u nas."

Czy ktoś już reklamował coś na amazonie? Czemu są takie rozbieżności w tej gwaracji jedni mówią o roku gwarancji amazona i braku producenta, jedni mówią o gwaracji i amazona i producenta a tutaj wg tego co piszą są 2 lata?
  • 2
@cross099: kupowałem jedną rzecz z WHD, bo na święta była taka promocja bodaj -20%, w połączeniu z gift cardami wyszło bardzo tanio :) Sam produkt nie miał na sobie jakichkolwiek śladów użytkowania, podejrzewam, że ktoś od razu zwrócił. Na stronie było dokładnie jak u Ciebie "w bardzo dobrym stanie".