Wpis z mikrobloga

@karas_ Mam silnik 2.0 TDI w Audi A4B7 z 2006 r 300 000 km zrobione bez żadnych problemów :)
Codziennie robię 80km, oleju nie bierze, 15 tyś temu wymieniłem rozrząd i taki "imbusik" od pompy oleju i jest git :)
  • Odpowiedz
@karas_: pocztaj sobie 2.0TDI i sprawdź który silnik masz, bo tam co rok była zmiana jedne się sypały bardziej inne mniej. I skrzynia sprawdź któą masz jeśli automat... tiptronic czy multitronic
  • Odpowiedz
@karas_: to inna sprawa, fajny silnik na trasy, do miasta niekoniecznie plus sam samochód też raczej z tych większych. Na pewno na duży plus, że znasz teoretycznie historie samochodu, jeśli nie rozmawiamy o jakimś piracie drogowym to nawet ten multitronic jest do przełknięcia.
  • Odpowiedz
Osobiście nie miałem, ale mówią ze roczniki do 2008 bodajże to tragedia. W gronie pośredników samochodowych tzw. Mirków handlarzy wystrzega się tego jak ognia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@karas_: Kumpel miał auto z tym silnikiem, wszystko się zepsuło oprócz elementów opisywanych jako najbardziej usterkowe. Ale trzeba mu przyznać, jeździ się tym przyjemnie.

Co do skrzyni multitronic to wyobraź sobie że ona bazuje na konstrukcji napędu skuterów... z tym że zamiast ścierającego się paska ma metalowe łańcuchy... tak jako elementy cierne został użyty metal. Taka skrzynia musi poradzić sobie z ogromnym momentem obrotowym diesla...

Ta skrzynia nie lubi:
  • Odpowiedz
@aarahon: weź po uwagę, że to handlarze ściagają największe padła z zachodu żeby na tym zarobić, ja bym nie przekreślał tego multitronica. Jeśli jest jakiś znośny przebieg i wiadomo kto tym jeździł, pilnował wymiań olejów i wiedział jak tym jeździć. CVT się lubi albo nienawidzi
  • Odpowiedz
@aarahon: swoją drogą to co wymieniłeś to chyba wszystkie możliwe style jazdy, taki zły ten multitronic nie jest! Polacy kupują padła z Niemiec i stąd te złe opinie przede wszystkim.
  • Odpowiedz
@karas_: Za 2.5 -3 tys kupisz na allegro silnik pozbawiony wsztstkich wad fabrycznych. Jest w Polsce kilka firm które się tym zajmują modyfikacją i sprzedażą tych silników
  • Odpowiedz