Wpis z mikrobloga

Mirki z #muzyka #muzykaelektroniczna #midi czy znacie jakiś program do keyboardu MIDI na #linux taki jak Pianoteq ale darmowy? Chodzi mi o to, żeby grać (niekoniecznie nagrywać) i móc zmieniać krzywą velocity. Patrzyłem w Ubuntu Studio czy coś takiego jest ale nie znalazłem. Ardour i tym podobne kombajny są dość mocno skomplikowane i jak na razie nie udało mi się tego uruchomić. Pianoteq Stage działa super ale wersja trial ma poblokowane niektóre klawisze.
  • 8
@Formbi: Może, ale to jest duży program i nie znalazłem tam tej opcji ani nawet nie potrafię uruchomić tam keyboardu. Znalazłem syntezator Amsynth który umożliwia zmianę czułości velocity ale za to nie ma w nim dostępnego dźwięku pianina.
@m4sk1n: Ok, jest progres. Odpaliłem instrument "SF2 player" i załadowałem "Yamaha Grand Piano" czy coś takiego z pliku FluidR3_GM.sf2. Gra, i mogę teraz albo korzystać z velocity idącego z keyboardu, albo wpisać jedną stałą wartość (zaznaczone na czerwono). W Pianoteq mam natomiast krzywą gdzie mogę sobie zmienić czułość velocity - dalej mieć czułe klawisze ale o takim profilu czułości jaki sobie ustawię - zaznaczone na zielono. Da się to uzyskać w
źródło: comment_BJf560CvMhkj76Da8Sluil5AUfOMvI4r.jpg