Wpis z mikrobloga

@jarokat: Ale żeby usłyszeć coś to bym musiał skonfigurować w tym skrypcie pulse audio albo icecast'a. Nie ma bezpośredniego outputu na głośniki. I teraz tak, mam server icecast2 na tej samej maszynie, ale jest znany problem z odtwarzaniem strumieni w środowisku androida i stad trzeba mieć dodatkową apkę. Mnie się nie chciało bawić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aviation_maniac acha, czyli potrzebny oddzielny strumień audio? Myślałem, że ten RTLSDR Airband wszystko ogarnia... Niedobrze. Myślałem, że sobie np posłucham np approach na telefonie jednym kliknięciem ;)
  • Odpowiedz
@jarokat: Bo ogarnia, tzn wysyła strumień do serwera jaki sobie wybierzesz. Np taka strona liveatc.net jest feedowana właśnie na ich serwer icecast2. Tzn, że możesz im wysłać swój strumień bezpośrednio z Rtlsdr Airband.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aviation_maniac #!$%@? można dostać z tym wszystkim xD z 2 tygodnie meczylem się z protokołem rtl_tcp, który też strumieniuje głos ale nie wiedzieć czemu tylko w sieci wewnętrznej. Porty przekierowane, ddns ustawiony po LTE słychać tylko pojedyncze sekundowe sample. Spyserver też nie ma wyjścia na androida. Ostatnią nadzieję miałem w tym sdrrtl Airband. Okazuje się, że też raczej będzie klops.
  • Odpowiedz
@jarokat: W sensie, że możesz wybrać czy PulseAudio czy icecast2. Powiedz co chcesz uzyskać, bo szczerze mówiąc to nie bardzo pojmuję w czym problem. Da się spokojnie posłuchać tego co daje rtlsdr airband na andku. Problem jest jakbyś to chciał zrobić bezpośrednio w przeglądarce. Zainstaluj jakiś programik który może odtwarzać streamy, postaw icecast2 i po sprawie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aviation_maniac Mam dużo pomysłów do rpi i dużo będę musiał się jeszcze nauczyć. Obecnie interesuje mnie częstotliwość zbliżania (akurat nad moim miastem), ustawiam sobie częstotliwość na malinie i w każdej chwili mam do niej dostęp z telefonu. Fajnie jeśli można było by tą częstotliwość jeszcze zmienić na jakieś rozmowy z wieżą z poziomu telefonu. TeamViewer - małe ikonki i perspektywa logowania się za każdym razem mnie jakoś nie przekonuje.
  • Odpowiedz
@jarokat: Nie wiem jakiego masz dongla, ale jeśli app i twr są wystarczająco blisko siebie to możesz przecież na airbandzie ustawić dwa kanały i streamować je niezależnie.

ustawiam sobie częstotliwość na malinie i w każdej chwili mam do niej dostęp z telefonu

A to się tyczy lan czy zewnętrznego dostępu?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aviation_maniac

@jarokat: Nie wiem jakiego masz dongla, ale jeśli app i twr są wystarczająco blisko siebie to możesz przecież na airbandzie ustawić dwa kanały i streamować je niezależnie.

Narazie skupię się na jednym ;)

@jarokat: Nie wiem jakiego masz dongla, ale jeśli app i twr są wystarczająco blisko siebie to możesz przecież na airbandzie ustawić dwa
  • Odpowiedz