Wpis z mikrobloga

Mam światłowód 1000 Mb/s i przeglądanie neta, pobieranie i testy prędkości śmigają elegancko ale w #utorrent max wyciąga 10 MB/s, czy dostawca mógł ograniczyć prędkość? A może to router coś blokuje?
Mam router firmy Mikrotik RB4011IGS+5HACQ2HND-IN ale nie ustawiałem żadnych limitów.
#router #internet #komputery
  • 59
@stahuk: a skąd mam wiedzieć czego używa do sprawdzenia, może używa karty sieciowej na USB albo Raspberry Pi, które miały montowane 100Mbit'owe ethernety.
@Oskarek89: wszystko jest w porządku w takim razie, po prostu trudno będzie ci znaleźć jakikolwiek serwer gdzie wykorzystasz to łącze w 100% :P

Z torrentów pewnie udostępnia ci jakiś gość z seedboxa z łączem 100Mbit bo takie jest najpopularniejsze i najtańsze na seedboxach. Spróbuj na Steamie zmienić serwer pobierania na jakiś inny.
@Colek:
@stahuk: własnie o to chodzi że druga strona bez problemu jest mi w stanie zapewnić że będę pobierał z najszybsza możliwą prędkością. I wiem że jest jakiś limit bo choćbym nie wiem co pobierał to od startu po kilku sekundach jest 10 MB/s i więcej sie nie da. Po prostu czy będzie 1 udostępniający czy 20. Jak będzie 20 to podzieli 10 MB na 10-20 osób. Nie ma szans
@Oskarek89: Oskarek, przestań się pierdzielić i zgadywać - napisz do firmy, że chcesz pobierać ulubione dystrybucje Linuxa i masz problem, bo prędkości jest są z dupy. Zapytaj czy P2P jest limitowane i będziesz miał odpowiedź.
@stahuk: o czym ty mi tu #!$%@? synku? Wiesz o co mi chodzi z kablem cat 6 wiec nie łap mnie za słówka. Co do ograniczeń na węźle, chcesz mi powiedzieć, ze provider uwziął się na jednego usera i #!$%@? prędkość na konkretnych protokołach/portach? Chyba cię coś w głowę uderzyło. Nikomu by się nie chciało tego robić bo to nie ma ekonomicznego uzasadnienia.