Wpis z mikrobloga

Muszę kupić nowy akumulator i mam pytanie. Szukam czegoś co bedzie mieć 74-77 Ah, 2.0 hdi. Ceny w Internecie mocno odstają od tego co mi mówią w lokalnych sklepach.
Varta Silver 77 Ah - lokalnie 498 zł, Internet od około 370
Bosch s5 jak wyżej
Centra futura - lokalnie 460 zł, Internet 350-380 zł

Na ile są podrabiane te akumulatory? Ewentualnie czy obecnie co nie kupię to ma szansę paść po 2 tygodniach i będę w dupie z wysyłkami i gwarancja.

W moim małym mieście nie mam za dużo sklepów z takimi rzeczami... Ewentualnie akumulatory profiauto? Tańsze, sprzedawca zachwala...

#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 15
@Alchemik88: Bosha nie polecę, fakt że ma ciężko bo robię krótkie dystanse po mieście przeważnie 2l ropniakiem ale już trzeci raz w tym roku go będę ładował... samochód kupiłem w kwietniu i akumulator w miarę świeży w nim siedzi
@Alchemik88 też uważam że nie ma co przepłacać za jakieś drogie akumulatory, ja bym Ci polecił polskiego Jenoxa, Centra to już taka polska marka że często masz go wyprodukowanego w Hiszpanii, a Jenox faktycznie polska firma, produkująca w kraju. Cenowo wygląda to tak, że jest tańszy niż Bosch, Centra itp., taniej to już tylko chinole no-name, jakie Kozaki i inne takie, co prawda ich nie testowałem więc nie mam zdania, kolega wyżej
@Alchemik88: Ja do 1.6HDi kupiłem 3-4 lata temu najtańszy akumulator jaki był na allegro (Volter czy jakoś tak) i do dzisiaj ani razu go nie ładowałem.Z tych markowych czego nie weźmiesz to będzie dobre i raczej nie zauważysz różnicy.
Z tańszych ale nie jakiś no namów dobry jest Jenox i ZAP Sznajder
@Gadgetztan: @Mert82: @Vinczi: @20VT: @PawelW124:
Widziałem właśnie, że polecają autopart ludzie i Jenoxy Gold, może tędy droga... Forse też patrząc po internecie to solidna opcja. Tak myślę, że jakoś tydzień przetrzymam i jak bedę w rzeszowie to wstąpię do Akumix. Dr.Akumulator z YT ma go niejako poleca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oraz mają Jenoxy i wolał bym kupić stacjonarnie.

Teraz jak akumulator padł
@20VT: Wiem o tym prostowniku i mam go zamiar kupić właśnie. Akumulator ładowałem wcześniej i starczyło na tydzień około. Przychodzą mrozy -10 czy -15 i mogę robić co chce i tak padnie. Juz rok temu był do wymiany, ale jakoś wytrzymałem i miałem go wymienić na ten rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Siedzi tam Centra Futura 77 Ah z chyba końcówki 2013 roku więc ma prawo mieć
Ze swojej strony śmiało mogę polecić polskiego Jenoxa. Bardzo dobra jakość za rozsądną cenę. Opinia na podstawie własnego doświadczenia w niejednym aucie :)