Wpis z mikrobloga

Beka z ludzi co myślą, że jak ktoś nie chce mieć dzieci to jest samolubny. Powodów mogą mieć mnóstwo: bieda, antynatalizm, chęć cieszenia się życiem/młodością. Te same osoby, które tak mówią, robią sobie gówniaki, ale o adopcji nie pomyślą. W ich mniemaniu są mniej samolubni, bo w końcu stworzyli życie, które czuje, może się cieszyć, cierpieć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #antynatalizm
  • 77
@efilista: nikogo nie skazujesz. Skazywanie to coś wymyślonego przez ludzi. Natura nie skazuje. Po prostu, tworzy, występują błędy - niektóre udane, jak niebieski kolor oczu ( ͡° ͜ʖ ͡°), a inne mniej - jak choroby. Ostatnio czytałam np. że posiadanie pasożytów prawdopodobnie chroniło nas przed bakterią helicobacter pylori, która jest odpowiedzialna za wrzody żołądka - z jednej strony coś złego - pasożyt - z drugiej może przynosić
@efilista: a odpowiesz mi na jedno proste pytanie: kto się tobą zajmie jak już nie będziesz w stanie się ruszyć? I nie mówię tu o masowej produkcji dzieci dla opieki na starość, tylko jesteśmy nacją wymierającą, więc na pewnym etapie ludzie zaczną umierać z głodu we własnych domach, bo nie będą w stanie się ruszyć. Myślisz o tym? Masz rozwiązanie? Zbierasz już pieniądze na eutanazję, czy sam się zeutanazjujesz?
a odpowiesz mi na jedno proste pytanie: kto się tobą zajmie jak już nie będziesz w stanie się ruszyć? I nie mówię tu o masowej produkcji dzieci dla opieki na starość, tylko jesteśmy nacją wymierającą, więc na pewnym etapie ludzie zaczną umierać z głodu we własnych domach, bo nie będą w stanie się ruszyć. Myślisz o tym? Masz rozwiązanie? Zbierasz już pieniądze na eutanazję, czy sam się zeutanazjujesz?


@Bellie: a jak
e.....a - > a odpowiesz mi na jedno proste pytanie: kto się tobą zajmie jak już nie b...
@efilista: no to już jest ekstremalny przykład, tylko, że zwróć uwagę na fakt, że o ile po matce choroby nie widać, to po dzieciach tak i to ekstremalnie, że nie znajdą partnerów i się nie rozmnożą. Poza tym czy to tak aż cię boli, że te osoby inaczej wyglądają?
@efilista: czemu użerać? Z takim podejściem to sobie najlepiej od razu palnąć w łeb - bo całe życie to użeranie się. Bycie człowiekiem polega na byciu zależnym. Człowiek jest zwierzęciem stadnym - spróbuj spędzić rok w całkowitej izolacji od ludzi - najprawdopodobniej oszalejesz - i piszę to z własnego doświadczenia. Po prostu. Dlatego ludzie się rozmnażają. Są sobie potrzebni nawzajem.