Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:
#zegarki #zakupy

Nowe Seiko 5 (ref SRPB25, SRPB27, SRPB29, SRPB31 - wszystkie czarna tarcza, inny bezel)
Trochę stylizowane na "Super Compressor"

42,5mm koperta
12,3mm grubosc
22mm między uszami
Niestety tylko 100m WR

Mechanizm 4R36
Koronka na godzinie 2 obraca pierścieniem wewnątrz.
Cena od około 165$

Tutaj ref SRPB25
AllieCaulfield - @AllieCaulfield:
#zegarki #zakupy 

Nowe Seiko 5 (ref SRPB25, SRP...

źródło: comment_tIgYUyk6AYGQCwZGxyjSpHuozK1ZaQI7.jpg

Pobierz
  • 22
@Pantokrator: @miiihau: moim zdaniem wersja z czarną tarczą wygląda dużo fajniej. No ale, oszczędzili i w efekcie zegarek, który mógł ulegać niesamowitej transformacji po zmroku, jest po prostu "kolejnym Seiko 5". Szkoda. Nie wiem, jak ta luma wpływa na cenę, ale dla mnie to bardzo ważny czynnik i przez to cała masa zegarków w dobrych cenach spada z listy :?
@miiihau: @AllieCaulfield: o właśnie, macie jakieś rekomendacje, chciałbym wydać do 200 dolców, zegarek musi być automatyczny, dobra luma, styl: field/military watch, flieger typ A, nurek w stylu Orient Ray II (czyli "w miarę elegancki nurek").
Obecnie zastanawiam się między Seiko SNZG17, Orient Ray II, Tisell Pilot A (jedni piszą, że dobra luma, inni, że słaba i nie wiem :/).
@Pantokrator: w modelach, które wymieniłes luma nie porywa. Trudno jest mi też powiedzieć czego dokładnie oczekujesz. Dodatkowo może dopisz do listy Orient Mako to jest prawie to samo co Ray II (inny bezel i 6,9,12 arabskie). Skx chyba ma lepszą lumę od tych wymienionych.
@Pantokrator: nie wypowiem się na temat łumy w zegarkach, których nie dotykałem ;)

Dobra lume ma Citizen NY0040. Jego bycie eleganckim nurkiem musisz sam ocenić, choć z niebieska tarcza nie powinno być tragedii. (Oczywiście nie na gumowym pasku)
@AllieCaulfield: według recenzji, które czytałem, luma na SKX dużo lepsza od tej z Orienta nie jest, indeksy są większe, ale mi o gabaryty nie chodzi, tylko o trwałość (która wynika z grubości), a tu jest porównywalnie.

No i SKX odpada nawet nie przez wygląd, bo tu powiedzmy, że jego surowość ma swoje zalety, nawet jeśli nie pasowałby się w wielu sytuacjach, ale mechanizm 7S26 to porażka. Miałem z nim sporo do
@AllieCaulfield: a z Mako mam ten problem, że mi nie leżą te cyferki z chromowaną obwolutą. Jakoś to do tego typu zegarka mi nie pasuje. Okrągłe indeksy z Raya za to prezentują się świetnie. Najlepiej to by było kupić i Raya i Tisella i Seiko SNZG i miałbym 3 typy zagarków na różne okazje, ale chcę kupić na razie tylko jeden.
@Pantokrator: rzeczywiście 7s26 nie jest super mechanizmem I zależy trochę od "sztuki" ale nie ma znowu dramatu. Zawsze też można go wyregulowac u zegarmajstra.
Takie odchylenie 20 - 40 sekund/dzień (szczególnie opóźnienia) to już coś bardzo złego się dzieje(moze się namagnetyzowal)

Nie polecam w takim razie tego Seiko, o którym piszesz Snzg17 ponieważ w nim jest 7s36 to prawie ten sam mechanizm (ostatni z tej rodziny, bez stopsekundy czy dokręcania)

Jeśli
@AllieCaulfield a ja powiem ci, że dla 7S26 20 sekund raz na plus, raz na minus, to kwestia "nastroju" w jaki ten mechanizm wpadł (i to nadal mieści się w specyfikacji :/). Orienty trzymają odchyłkę ładnie (jak jest +5 dziś, to za pół roku też zrobi +5k 7S26 robi co chce. 7S36 ma faktycznie jakieś 2 randomowe klejnoty więcej i to nie robiące nic wartościowego. No ale może wykonanie lepsze, choć fakt,
@Pantokrator: @AllieCaulfield: 7s26 w skx to był powód, dla którego go nie kupiłem i zamówiłem na chrono24 citizena ny0040 (no dobra, citek bardziej mi się też podoba). Mam 7s26 w snk809 i w tej cenie w tym zegarku jest spoko, po regulacji u zegarmistrza mam +/- 3 sek. na dzień, co jest wynikiem rewelacyjnym jak na ten werk. Jednak w zegarku, który w polskich sklepach potrafi kosztować nawet 1500 zł