Wpis z mikrobloga

Wysłałam paczkę priorytetową w zeszły poniedziałek. Od 17.01 jest w WER Warszawa. Paczka musi dojść do max. 28.01. Paczka ubezpieczona.
Próbuję się dodzwonić do tego węzła, ale nikt nie odbiera.
Jest prawdopodobieństwo, że dojdzie ta paczka czy nie bardzo?

#pocztapolska #kiciochopyta
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k___b:
Poczta ma do 14 dni na doręczenie paczek i listów (zgodnie z ustawą). W przypadku przesyłek priorytetowych po przekroczeniu czterech dni od nadania przysługuje zwrot różnicy pomiędzy priorytetem a przesyłką ekonomiczną (zgodnie z ustawą Prawo Pocztowe).

Jak zależy na terminie to trzeba brać: Pocztex Ekspres24 (D+2), Paczka Mini Priorytet (D+1),Paczka+ Ekspres (D+2), Paczka+ (D+3), Paczka Mini (D+3). W nazwiasach gwarantowane terminy doręczenia.
@pcela był to zwrot towaru, na który mam 14 dni.
Czy jeśli paczka została ubezpieczona jestem w stanie coś ugrać, jeśli nie dojdzie w ciągu tych 14 dni?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k___b:
Masz 14 dni na powiadomienie sprzedawcy o rezygnacji. Na odesłanie jest kolejne 14 dni.
Zgodnie z prawem liczy się fakt wysłania, kiedy dojdzie to już nieistotne.
@k___b:
Doręczenie jest zawsze do adresata, nigdy zaś do placówki (UP, FUP, AP), sortowni (WER, DER) czy punktu partnerskiego (Orlen, Ruch, Żabka).
Tutaj mamy doręczenie przesyłki adresatowi przez bezpośrednio przez WER Warszawa (nie przez Urząd Pocztowy).