Wpis z mikrobloga

@BooB: Jeżeli jesteś przekonany, że to zadziała to spróbuj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bootloopa masz gwarantowanego. Tylko pełny rom, dirty flash, flash TWRP i instalacja magiska. Inaczej nie da rady.
@Crusio: no właśnie nie wiem, bo nie mogę pobrać samego ota, dlatego nie mogę sprawdzić :P

A tak btw, jak robisz dirty flash a potem flash magisk to nie trzeba flashować twrp, bo zainstalowanie magisk blokuje zastąpienie recovery przez standardowe recovery ;)
@Crusio: ja mówię o oneplus 5t :), recovery jest flashowane przy pierwszym starcie romu jeśli nie był wcześniej podmieniony bootimg, więc jeśli flashniesz magisk to recovery nie jest podmieniane :) (przynajmniej na op 5t, tutaj jest treble, ale bez slotu b :)
@BooB: Ogólnie zawsze jest i było tak, że w przypadku oficjalnego romu i dirty flasha (pełnego romu nie OTA), recovery podmienia się na to standardowe i żaden root tego nie zablokuje, gdyż pełny rom podmienia wszystkie pliki systemu na standardowe, zostawiając oczywiście nietknięte pliki związane zaisntalowanymi apkmi ich ustawieniami.
@Crusio: no właśnie zapewniam, że recovery jest podmieniane nie w trakcie flashowania, a podczas bootowania romu ;) Następnym razem sprawdź, dirty flash romu (pełnego) potem od razu magisk, następnie reboot :) Zawsze tak robiłem i robię, przed chwilą właśnie tak zaktualizowałem oxygen os do 9.0.3 i recovery zostało ;)
@BooB: Ok. Faktycznie w przypadku OP5T masz rację. Jednak przy nowych urządzeniach ze slotami A/B ten trik nie działa.
Mając TWRP zawsze trzeba flashować Full OTA. Incremetal po prostu nie przejdzie przez TWRP gdyż wymaga oryginalnego recovery.