Wpis z mikrobloga

Pytania do droniarzy.
Zrobiłem w zeszłym roku licencję VLOS. W lipcu kupuję M2P i chcę latać komercyjnie, jak to u was mireczki wygląda ze zleceniami? Ciężko jest się przebić na rynku? Czy jest to dobre źródło $ dla aktywnego studenta na przysłowiowe piwko? Mam co nieco doświadczenie z fotografią i operatorką. +miasto Poznań

#drony #dron #fotografia #filmy
  • 8
  • Odpowiedz
@Brasco: Wybierz sobie od razu swoją specjalizację foto-video, branżę, w którą chcesz uderzyć, zrób kilka ujęć, foto+video, objedź sobie fajne miejsa w okolicy, w kilka dni zrobisz sobie swoje mini portfolio i mini showreela tematycznego do branży, bo każdy klient będzie chciał zobaczyć co potrafisz. Nie ogłaszaj się wielce na forach, tylko szukaj najpierw w swojej okolicy, wśród znajomych, pytaj, zaznaczaj się wśród znajomych już teraz, że się tym zajmujesz, rób
  • Odpowiedz
@Brasco: Nie, nie będzie łatwo i tak naprawdę zachęcają tylko sklepy albo szkoły... Rynek już jest zapchany i nie licz, że jak kupisz drona to będziesz od strzała nagle robił super filmy i zdjęcia
  • Odpowiedz
  • 0
Miał ktoś styczność z fotomappingiem/obliczaniem objętościowym/modelowaniem? Jak wyglada popyt wedlug Was na takie uslugi? Dodatkowo jeszcze podpytam czy sa wymagane jakieś lincencje do wszelakich inspekcji - linii sredniego/wysokiego napiecia i elektrowni wiatrowych.
  • Odpowiedz
@Brasco: wiem ze ludzie zarabiaja na zdjeciach("z drona") z sesji slubnych. Tyle ze tu na pewno musialbys zbudowac portfolio; jak masz okazje (znajomi, rodzina, w sumie ktokolwiek) to proponuj ze im porobisz za darmo, byle sie zgodzili na wykorzystanie zdjec.

Przy czym to raczej nie jest branza gdzie latwo dorobisz "na piwo". Raczej trzeba sie przylozyc i wlozyc w to duzo czasu, pracy i pewnych umiejetnosci marketingowych.

Znajomy mowil, ze cwiczyl
  • Odpowiedz
@Brasco: > fotomappingiem/obliczaniem objętościowym.

Nie licz na to, że jakaś firma zleci Ci pomiar objętościowy jakichkolwiek mas jeśli nie masz uprawnień geodezyjnych. Co najwyżej jakas firma geodezyjna ale też wątpie żeby jakaś firma dostawała takie zlecenia nie mając u siebie na stanie takiego sprzętu i odpowiednich referencji. Dodatkowo licz się z kupnem oprogramowania które obrobi Ci chmurę punktów, a dobre zaczynają sie od tysiaka w góre. No i bez GPS'a nie
  • Odpowiedz