Wpis z mikrobloga

Czy mając pozwolenie sportowe na #bron oraz będąc członkiem PZŁ mogę używać broni zarejestrowanej do celów sportowych podczas polowania? Oczywiście zakładamy że karabin spełnia kryteria myśliwskie.

Pytam czysto hipotetycznie bo może nie trzeba dodatkowej kategorii pozwolenia robić która tak naprawdę niewiele daje.

#strzelectwo #myslistwo #lowiectwo #strzelajzwykopem
  • 25
  • Odpowiedz
@wiesiu2 @PikPak : ważne też czy są restrykcje za użycie innej broni niż zarejestrowanej jako mysliwska, bo jeżeli nie ma grzywny lub aresztu ew cofnięcia pozwoleń, to pomimo użycia innej niż myśliwska TEORETYCZNIE by się dało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vandal83: ustawa zabrania użycia broni w celu sportowym lub szkoleniowym poza strzelnicą, tylko tyle, mowa jest o celu użycia a nie sposobie zarejestrowania broni.
  • Odpowiedz
@wiesiu2: sie ma, sorry za wykopki :) - udało Ci się coś w temacie rozkminić? widziałem na braterstwie ale czy masz coś jednoznacznego? bo mam sport, sztucer na sport, za tydzień albo dwa będę członkiem PZŁ bo czekam na kwity bo już po egzaminach i całą resztą.. zanim zrobię badania itp. to zejdzie czas i mnie naszła właśnie taka rozkmina jak Ciebie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@arturs: cześć, wykopka konkretnego zrobiłeś :) niestety nic nie mam jednoznacznego. IMHO zakazu nie ma ale strach sprawdzać to w praktyce. Weź jeszcze pod uwagę innych myśliwych, przecież się zagotują jak ze sportową przyjdziesz na zbiorówkę, a jeszcze gorzej jak masz 7,62×51 a oni tylko 308 znają ;)
  • Odpowiedz