Wpis z mikrobloga

Szukam gry #mmorpg , B2P albo P2P. W WoWa na razie nie gram bo słaby dodatek, #finalfantasyxiv chodziło mi po głowie ale nie mam bladego pojęcia jak zacząć, czy kupować dodatki od razu czy grać na podstawce, nie wiem też jaki serwer z dużą ilośćią ludzi, GW2 grałem, przyjemne ale to nie do końca to czego szukałem. ESO próbowałem ale to MMO bez MMO, nie miałem potrzeby szukania ludzi żeby coś zrobić. Innych gier nie kojarzę, może coś polecicie?
Oczekuję żyjącej gry która jest rozwijana i w którą gra dużo ludzi.

#gry
M.....e - Szukam gry #mmorpg , B2P albo P2P. W WoWa na razie nie gram bo słaby dodate...

źródło: comment_1Opz1cTLZkS4ZZrq9T0jtPkcbbZCffLr.jpg

Pobierz
  • 16
@Mleko_Czekoladowe: Blade and Soul (free to play) - bardzo szybka dynamiczna walka, areny pvp 1vs1, 3vs3, rozne tryby i specjalne regiony w otwartym swiecie, esport, ciekawe klasy postaci, duzo trudnej zawartosci dla pojedynczego gracza (Wieza Mushin 15 pieter z roznymi bossami) duzo dungeonow grupowych z roznymi poziomami trudnosci.

Wyszukiwanie ludzi do dungeonow dziala pomiedzy wszystkimi serwerami wiec nie powinno byc problemu zeby znalezc ludzi.
Minusy - azjatycki styl i grind pod
@nexuspl: Zapomniałęm dodać najważniejsze. nie chcę gier F2P ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale dzięki za polecenie, grałem dzień dwa. Imo cała "zabawa" polega na zbieraniu strojów. Nie idzesz do następnej mapy dopóki nie uzbierasz ciuchów s tej mapy.
Nie szukam jednak gry F2P dlatego że i tak trzeba albo bardzo mocno zachęca do kupna abonamentu czy innych fajnych rzeczy. Szukam gry w której wszyscy mają to samo
@Mleko_Czekoladowe: Teraz prawie wszystkie MMO sa free to play. F2P nie znaczy ze zla gra, niektore nie maja duzych ograniczen i tylko stroje czy jakies drobne rzeczy za pieniadze a inne sa juz troche za duzo P2W ale tez mozesz sie fajnie pobawic chociaz przez jakis czas , taka gra jest np Archeage, rozbudowany crafting i handel jak w zadnej innej grze, mozna miec wlasna farme, dom, budowac statki (duzy statek
nexuspl - @Mleko_Czekoladowe: Teraz prawie wszystkie MMO sa free to play. F2P nie zna...
@Mleko_Czekoladowe: No niestety, ja gralem na premiere, nie wiadomo potem czy nie zmniejszyli tego P2W bo ludzie narzekali. Ostatnio czytalem to dodali jakies nowe serwery dla starterow nowych graczy i ze niby maja nieco inne ceny i reguly w sklepikach, ale nie wiadomo.
Tam żeby korzystać z wszystkich funkcji to trzeba płacić abonament.

Walka czy questy w tej grze to nic szczegolnego ale crafting, handel czy nawet sądy w ktorych mozna
nexuspl - @Mleko_Czekoladowe: No niestety, ja gralem na premiere, nie wiadomo potem c...
@Mleko_Czekoladowe: Nie grałem właśnie dlatego że jest abonament, którego nie mam zamiaru płacić. Ale czytałem opinie ludzi i faktycznie pod względem zawartości i grywalności to tak jak mówisz, ludzie porównują z WOW i LOTRO. Ale nie jest to sandboks tylko taki theme park jak WOW czy LOTRO. Musiałbyś poczytać opinie negatywne i pozytywne i nowsze recenzje jak sie ma populacja itp., bo możliwe że mogą być problemy ze znalezieniem ludzi do
@mocny_kfas: Tez może być dobra gierka, bardzo dużo ciekawych mechanik, dynamiczna walka i niedrogo kosztuje, kilkanaście złotych i minie sporo czasu gry zanim się dojdzie do maksymalnego poziomu i nauczy wszystkiego co i jak się robi.
@Mleko_Czekoladowe: tak ostatnio myślałem propo F2P, że chyba wolę gierkę z "paywallem" i wydawać te 10-15$ miesięcznie na item shop niż grać w abonametówkę gdzie koreańce i ruskie wyfarmieni na multikontach, botach itp są nie do ruszenia (patrz L2 Classic).