Wpis z mikrobloga

@Teardrop13 A mianowicie mam program na At 89c2051, ale nie mam programatora i chciałem ten program mieć na Attiny 2313, ale nie za bardzo wiem jak to przerobić i potrzebowalbym kogoś, kto by mi pomógł. Program raczej prosty
@Kryman:
89c2051 to 8051. ATTiny to AVR czyli zypełnie inna architektura. Musisz napisać program od nowa zachowując ogólną ideę. Jak znam życie to na 8051 program masz w assemblerze więc o przenośności zapomnij. Arduino nie ma tu nic do rzeczy. Co prawda istnieje arduino core obsługujący niektóre modele ATTiny ale z moich eksperymentów jest on wysoce niedorobiony. Zamiast się z nim męczyć weź sobie Atmel Studio i napisz to w C.
@keton22 no właśnie z programowaniem u mnie tak średnio, jedynie trochę arduino ogarniam, więc chyba zrobię trochę przerost formy nad treścią i zrobię to na arduino
W skrócie jest to sterownik do zgrzewarki. Switchem zmienia się czas przez jaki ma być wyzwalany prąd do zgrzewania. Drugi przycisk jest od uruchomienia zgrzewarki, dodatkowo jest sygnał dźwiękowy, który informuje, ze zaraz rozpocznie się zgrzewanie
@Kryman arduino to zabawka. Ucz się c normalnego. Serio nie jest trudne.

A program jest dość prosty. Wystarczy że ogarniesz jak zmieniać stan pinów i funkcje delay no i masz gotowe ( ͡º ͜ʖ͡º)