Wpis z mikrobloga

Wrzucam ten #10yearschallenge na mirko bo to ewenement na skale światową. Największa polska strona jednej z największych drużyn na świecie nie zmieniła swojego wyglądu... właśnie powinno tak właściwie być #15yearschallenge bo nie zmieniono praktycznie nic od przynajmniej od grudnia 2003 roku. Żeby było śmieszniej realmadryt.pl to absolutnie top pod względem merytorycznym jeśli chodzi o strony klubów sportowych w Polsce, codziennie po kilka artykułów, najświeższe tłumaczenia, świetne felietony, no po prostu wszystko co mógłby wymarzyć sobie kibic danego klubu na stronie internetowej fanów swojego klub, oprócz samej strony xD
Zapowiedzi modernizacji strony było przynajmniej kilkanaście, strona kilkukrotnie była już na ostatnim etapie przed wdrożeniem, ale nigdy nie wychodziło. Podobno zawodziły firmy odpowiedzialne za pisanie strony, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie znaleziono żadnej firmy, która umiałaby dopiąć sprawę do końca. Użytkownicy nawet sami proponowali zrzutkę na nową stronę, ale admini zawsze odpowiadali, że nie ma takiej potrzeby, strona powstanie tylko trzeba jeszcze trochę poczekać.
Jest tez jeden pozytyw takiej sytuacji - praktycznie wszystkie newsy od 2003 zachowały się w niezmienionej formie, chcesz sobie poczytać relacje z Gran Derbi w 2005 roku? Nie ma problemu. To też podobno spowalnia proces powstania takiej strony, bo admini chcieliby żeby wszystkie newsy były dostępne też w nowej wersji, a jak zakładam migracja takiej ilości danych do łatwej nie należy.
#ciekawostki #realmadryt #pilkanozna #sport #internet #niewiemjaktootagowac
adizj - Wrzucam ten #10yearschallenge na mirko bo to ewenement na skale światową. Naj...

źródło: comment_vREv3TpUgvsKcpnQs09TuEKQAG68Li3q.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@kebobi: jest sporo rakogennych komentarzy, ale jest też sporo ciekawych analiz i statystyk, których redaktorzy nie wrzucają w artykułach. Moim zdaniem system plusowania komentarzy właśnie pomógł by wydobyć te najbardziej wartościowe, a nie tak jak teraz musisz czytać ścianę tekstu żeby znaleźć 2-3 ciekawe komentarze.
  • Odpowiedz
@krissq2502: to racja, nie wchodzę na stronę putków. Ale czy czasem La Rambla to nie jest taki otwarty wall dyskusyjny? Przecież jak chcesz sobie poczytać newsy i komentarze do nich to nie trzeba tam wchodzić.
  • Odpowiedz
@Izyk85: co masz na myśli pisząc poziom artykułów? Bo większość wrzucanych newsów to są tłumaczenia zagranicznych artykułów i plotek, więc tu możemy mówić co najwyżej o poziomie redakcyjnym. Co innego felietony, ale tutaj też nie rozumiem do czego chciałbyś się przyczepić. Poczytaj zapowiedzi i relacje meczów, najlepiej tych ważniejszych i powiedz mi, że to jest kiepski poziom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adizj: I ja mam szczerą nadzieję, że drastyczna zmiana nie nastąpi zbyt prędko.
Strona jest super czytelna.
Brakuje mi tylko tego czarnego motywu sprzed lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wchodząc na te 'nowoczesne' strony innych zespołów kompletnie nie wiem gdzie szukać czegokolwiek.
  • Odpowiedz
Ale ciśnienie w komentarzach odnośnie nowej strony jest tak duże, że pewnie w końcu pojawi się nowa, futurystyczna strona i będzie trzeba jakoś nauczyć się z niej korzystać.

Ale to już na pewno nie będzie to samo.

Wystarczyłby lekki lifting.


@Beeercik: z tego co widziałem po urywkach screenów nowej strony (tylko ciężko mi powiedzieć której wersji bo nie wiem czy trzymają się cały czas tej samej) to zmiany mają być
  • Odpowiedz
@adizj: jaram się, niechaj nic się nie zmienia. za każdym razem jak wejdę na realmadryt.pl to mam flashbacki z młodości, poziom komentarzy również pozostaje niezmienny XD
  • Odpowiedz
@KebabZostrymSosem: @adizj: 90minut.pl to strona z od lat najbardziej zmarnowanym potencjałem. Tam się wchodzi, sprawdza wynik, tabelę i wychodzi ze strony. Zero społeczności jak na innych piłkarskich portalach. Zero ciekawych artykułów, zero czegokolwiek poza wynikami i tabelami.
Ogólnie spoko, że można zobaczyć jak sobie radzi zespół z małych wsi pod Kaliszem czy Radomiem, ale... No ale...
  • Odpowiedz
@adizj wchodziłem na tą stronę bardzo dlugo, ale nigdy mi się jakoś nie podobała, zawsze uważałem, że jest beznadziejna i do dzisiaj tak myślę, ale tylko pod względem strony jako wyglądu. Merytorycznie to jest top.
  • Odpowiedz
@vipuser: tu nie chodzi tylko o wygląd/szatę graficzną/layout, ale o całą strukturę serwisu, która jest po prostu przestarzała. Też nie jestem ekspertem, ale domyślam się, że migracja takiej ilości danych z jednej architektury strony www na drugą wymaga napisania odpowiedniego skryptu, którego stworzenie może zająć trochę czasu.
  • Odpowiedz